Google Mobil Endeksi Tanıttı

Google Mobil Endeksi Tanıttı

Google'ın uzun zamandır üzerinde çalıştığı mobil endeksini tanıttı.

Arama motorları arasında en popüler olmasına rağmen çıkardığı farklı teknolojik ürünleri ile de tanınan Google bu kez bambaşka bir hamle ile kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Google arama motoruunda yapacağı köklü değişiklikler ile mobil optimizasyona önem vereceğini resmi olarak açıklamış durumda.

Bundan önce daha çok masaüstü aramalarını ilk sırada tutan ve bundan da istediği verimi nispeten alan Google'ın mobil sektöründe yapacağı devrimlerin de sinyalleri şimdiden gelmeye başladı. Mobil aramaların daha fazla olduğu günümüz teknolojisinde Chrome'u daha aktif kullanmak isteyen Google'ın mobile vereceği önem de oldukça değerli olarak lanse ediliyor. Google'ın aramalarında yer alan yüksek mobil oranı Google'ı bu hamleyi yapmaya da itmiş gibi gözüküyor.

Masaüstü aramaları ve mobil aramaları birbirinden ayıracak olan Google'ın mobil indekslerine daha fazla eğildiği de son dönemde ortaya çıkan gerçeklerden biri. Mobil aramalarını bir kademe daha geliştirecek olan Google'ın bu hamlesi aslında geç kalmış bir adım olarak görülüyor. Mobil indekslerinde çok önemli verileri sağlayan Google kullanıcıların internet kullanımında yaşadığı zorlukları ve zaman kaybı da bu hamlesi ile birlikte aşması bekleniyor.

google google mobil google mobil sıralama
Bu haberi okuyanlar bunları da okudu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şevket Altuğ’dan Haber Var
Şevket Altuğ’dan Haber Var
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor