Facebook Flash Tanıtıldı

Facebook Flash Tanıtıldı

Facebook'un Snapchat'e rakip olarak çıkarttığı uygulamalar bitmek bilmiyor.

Son zamanların en popüler sosyal medya sitelerinden biri olan Snapchat'in bütün özellikleri Facebook tarafından kullanılmaya devam ediyor. Hemen hemen her fonksiyonunu ve Snapchat'i ön plana koyan her özelliğini kendi bünyesindeki sitelere entegre eden Facebook bu kez hikayeler eklentisini Messenger bölümüne koyma kararı aldı. Sahibi olduğu Instagram'a aynı özelliği kısa zaman önce koyan Facebook bu kez ön plana çıkarmaya başladığı mesaj servisinin üzerine koyarak yol alacak gibi gözüküyor. Polonya'da test aşamalarını tamamlayan Flash bundan sonraki dönemde Avustralya'da da kullanılmaya başlanacak.

Facebook'un ana sayfasından yada belirli ara yüzlerinde görülemeyecek olan hikayeler kısmı sadece Messenger kullanıcıları arasında kullanılacak. Sadece 24 saat yayında kalacak olan hikaye fotoğrafları yada videoları bu süreden sonra otomatik olarak kendini yok edecek. Snapchat'in bu denli popülerliği elinde bulundurmasına en büyük katkıyı veren hikayeler özelliği Instagram'da da kullanılmasına rağmen çok fazla tercih edilmiyor. Özellikle beğeni veya yorum alamayan Instagram hikayeleri kullanıcıların normal fotoğraf yüklemelerine göre daha az kullanılıyor.

Facebook'un mesaj servisi olan Messenger'a nasıl bir katkı vereceği şimdiden merak konusu olan hikayeler özelliğinin yakın zaman içerisinde kullanıcıların hizmetine konulması bekleniyor. Facebook Flash olarak kullanılacak olan bu özellik Facebook'un uzun zamandır üzerinde durduğu bir proje olarak lanse edilmeye de devam edecek. Yani yakın zamanda Facebook'un kendi sayfasında benzer özelliği görmek hiç sürpriz olmayacak.

facebook flash facebook flash özellikleri facebook
Bu haberi okuyanlar bunları da okudu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şevket Altuğ’dan Haber Var
Şevket Altuğ’dan Haber Var
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor