iOS 10'un Kullanım Oranı Açıklandı

iOS 10'un Kullanım Oranı Açıklandı

Apple'ın geçtiğimiz ay dağıtmaya başladığı yeni güncellemesi dalgalanmalı bir görüntü ortaya koyuyor.

iPhone 7 serisinin piyasaya çıkmasının ardından yayınlanan güncelleme ilgili pek çok sorun Apple'ın eleştirilmesine neden olmuştu. Anlaşılan o ki Apple'ın son güncellemesi olan iOS 10'un kullanım oranı bu nedenlere bağlı olarak bir türlü istenen seviyeye ulaşamıyor. Yaklaşık 1 ay önce çıkmasına rağmen hala Apple cihaz kullananların sadece yarısı iOS 10 sürümünü tercih etmiş görünüyor. Yüzde 76 oranında kullanımın Apple'ın yüzünü güldürmediği de açık. Çünkü iOS 9 sürümü bu süre zarfında yüzde 90'a yakın kullanım seviyesini görmeyi başarmıştı.

iOS 10'un gelmesi ile birlikte birçok yeniliğe sahip olacağını düşünen Apple kullanıcıları yenilikler bir yana dursun telefonlarını rahat bir şekilde kullanamamaya da başladılar. Telefonların yavaşlama ve donma sorunu, ses sisteminde yaşanan aksaklıklar, mesajların zil seslerinin değişmesi gibi sorunlar ile yaklaşık 1 haftadır baş etmek zorunda kalan Apple son güncellemesinin kullanım oranlarını da açıkladı.

iOS 10'un kullanım oranında belirli aralıklar ile yaşanan artışın sebebi Apple'ın bir süre sonra kullanıcılarına zorla bu güncellemeyi sunması olarak dahi lanse edilse de Apple bu prensiplerinden vazgeçmeyeceğini daha önce duyurmuştu.

ios10 ios 10 kullanım oranı ios 10 özellikleri
Bu haberi okuyanlar bunları da okudu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şevket Altuğ’dan Haber Var
Şevket Altuğ’dan Haber Var
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor