YouTube'da HDR Dönemi Başlıyor

YouTube'da HDR Dönemi Başlıyor

Video platformu olan YouTube'da artık HDR videolara desteğin başlayacağı resmen açıklandı.

Dünyanın en çok video izlenen platformu olan YouTube HDR videoları ile fark yaratmaya devam ediyor. İddialı bir video platformu olsa da kendini yenilemekten hiçbir zaman geri adım atmayan YouTube'un yüksek kalitedeki videoları da kullanıcıların ilgi odağı konumuna gelmiş durumda.

Daha canlı bir görüntü tercih etmek isteyenlerin bir numaralı alternatifi haline gelen videoların her geçen gün sayı olarak artmaya devam ettiğini de söylemek gerekiyor. Netlik, canlılık, çözünürlük, renk doygunluğu bakımından oldukça popüler olma yolunda ilerleyen YouTube'un bundan sonrası için yapacağı hamleler de oldukça önemli konumda. Şimdilik sadece belirli cihazları destekleyen videoların televizyon ekranlarında izlenmesi de mümkün. Yalnız bunun için HDR destekli televizyonlara sahip olmanız da gerekiyor.

Yakın zaman sonrasına kadar her eve girmeye başlayacak olan yüksek çözünürlükteki cihazların desteklediği video sayısı da aynı oranda artmış olacak. YouTube dışında çok fazla aynı kalitede içerik göstermeyen kanallar da yavaş yavaş bu çözünürlük seviyesine ulaşabilecek gibi duruyor. Özel bir yazılım ile belirlenen HDR özelliği siyah ağırlıklı renklerin daha ön planda olmasına da imkan tanıyor.

youtube youtube hdr hdr videoları
Bu haberi okuyanlar bunları da okudu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şevket Altuğ’dan Haber Var
Şevket Altuğ’dan Haber Var
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor