Samsung'un Sanal Asistanı Geliyor

Samsung'un Sanal Asistanı Geliyor

Rakiplerine oranla sanal asistan konusunda geri planda kalan Samsung sonunda beklenen hamleyi yaptı.

Apple'ın Siri servisi ile beraber akıllı asistan teknolojisi son dönemlerin en çok gelişime açık uygulaması olarak bilinmeye başlamıştı. Özellikle Apple iOS 10 güncellemesi ile beraber sık sık üzerinde durduğu Siri'ye birçok yeni fonksiyon ve komut eklemiş hatta Whatsapp, Twitter, Facebook gibi uygulamaları da Siri ile beraber kullanma yönünde önünde adımlar atmayı da başarmıştı.

Samsung'un da en büyük rakiplerinden olarak belirlediği Apple'ın bu hamlesine yanıtı çok fazla gecikmedi. Yardımcı olarak adlandırılan Asistan servisini yaptığı tanıtım gününde müşterilerine sunan Samsung'un bu servise yüklediği fonksiyonlar da epey gündem maddesi olacak gibi gözüküyor. Otel veya restaurantlardan rezervasyon yaptırma, not tutma, sohbet etme, yol tarifi yapma gibi özellikleri yeni asistan servisine ekleyen Samsung bu hamlesi ile birlikte Siri'ye rakip olabilecek düzeye de gelmiş durumda.

Samsung Asistan servisi ilk etapta sadece İngilizce olarak hizmet verse de yakın zaman içerisinde Türkçe ve farklı dil seçeneklerinin de sistem içerisine eklenmesi bekleniyor. Son zamanların en çok konuşulan firması olan Samsung'un bu hamlesine karşılık olarak diğer şirketlerin nasıl bir rota belirleyerek yola devam edeceği de şimdiden merak konusu olan konulardan biri. Yeni sanal asistanın adının da Bixby olması bekleniyor.

samsung samsung sanal asistan samsung bixby
Bu haberi okuyanlar bunları da okudu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şevket Altuğ’dan Haber Var
Şevket Altuğ’dan Haber Var
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor