İnternet Kullanıcıları Artıyor

İnternet Kullanıcıları Artıyor

Yapılan araştırmaya göre Türkiye'de yer alan internet kullanıcılarının sayısı her geçen gün artıyor.

Bakan Ahmet Arslan katıldığı bir organizasyonda merak edilen soruları cevaplarken özellikle hayatımıza yeni giren ancak girdiği günden itibaren çok sayıda tartışmayı da beraberinde getiren 4.5G teknolojisi ile ilgili bilinmeyenleri yanıtladı. Ahmet Arslan yaptığı açıklamada 4.5G teknolojisinin sadece internet hızını değil interneti aktif olarak kullanan vatandaş sayısını da arttırdığının altnı çizerken geç kalmış bir hamle olduğunu da açık yüreklilik ile ifade etti.

Bilindiği gibi 4.5G ile beraber internetlerin hızı önemli ölçüde artmış fakat vatandaşların kullanım kotasından dolayı yaşadıkları endişe de teknolojinin en üst seviyesinin net olarak anlaşılmamasına sebep olmuştu. İnterneti genel olarak telefon üzerinden kullandığımızın da önemini vurgulayan Ahmet Arslan elde edilen verilere göre mobil internet kullanımının yüzde 21 seviyesinde artış göstererek 1,92 gigabyte olduğunu belirtti.

4.5G hayatımıza girmeden önce bu rakamın 9,7 olduğunu da hatırlatan Ahmet Arslan son teknolojinin mobil internet kullanımında adeta doping etkisi yarattığını ve bunun zaman içerisinde daha da artmasını beklediklerini söyleyerek önemli bir veriyi de vatandaşlar ile paylaşmış oldu. Türkiye'de mobil internete abone olanların 73,7 milyon olduğunu ifade eden bakan bu rakamı arttırmak için gerekli çalışmaların da yapıldığını dile getirdi.

türkiye internet kullanıcısı internet kullanımı internet kullanım oranı
Bu haberi okuyanlar bunları da okudu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şevket Altuğ’dan Haber Var
Şevket Altuğ’dan Haber Var
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor