Hamilelikte Uçuk Sorunu

Hamilelikte Uçuk Sorunu

Hamilelik sürecinde uçuktan korunmak için kişisel temizliğin yanı sıra bağışıklık sisteminin de mutlaka güçlendirilmesi gerektiğinin altını çizen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Yaren Tuba Bektaş, konuyla alakalı önemli bilgiler verdi.

Temas yoluyla bulaşabilen uçuğun özellikle hamilelik döneminde olumsuz sonuçlara neden olduğunu söyleyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Yaren Tuba Bektaş, hamilelik sırasında yaşanan hormonal değişikliklerin yanı sıra bağışıklık sisteminin de zayıflamasıyla beraber uçuğa yakalanma riskinin arttığına dikkat çekti.

Uçuğa neden olan virüsle alakalı da bilgi veren Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Yaren Tuba Bektaş, bu virüsün temas yoluyla bulaşabildiğini açıkladı. bu nedenle anne adaylarının gebelik sürecinde çok dikkatli olması gerektiğini söyleyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Yaren Tuba Bektaş, bu süreçte bağışıklık sisteminin zayıf düşebileceğini açıkladı. aynı zamanda psikolojik iniş çıkışların da uçuğa yakalanma riskini arttırdığını açıklayan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Yaren Tuba Bektaş, tokalaşma ve kişisel eşyaları ortak kullanma gibi durumların da bu riski arttırdığını belirtti.

 Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Yaren Tuba Bektaş yetersiz ve sağlıksız beslenmenin de uçuk riskini arttırdığını açıklayarak, kişisel temizliğe mutlaka dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizdi. Uçuğun tedavisinde antiviral ilaçlar kullanıldığı bilgisini veren Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Yaren Tuba Bektaş, ilaçların mutlaka doktor kontrolünde kullanılması gerektiğinin altını çizdi.

hamilelik uçuk
Bu haberi okuyanlar bunları da okudu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şevket Altuğ’dan Haber Var
Şevket Altuğ’dan Haber Var
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor