Anne Adayının Depresyonu Bebeğe Geçebiliyor

Anne Adayının Depresyonu Bebeğe Geçebiliyor

Yapılan son araştırmalara göre anne adaylarının deneyimleyeceği depresif bozukluklarından anne karnındaki bebeğin de etkilendiğini açıklayan Uzman Psikolog Özge Genlik, anne adayının duygusal ve fiziksel sağlığının mutlaka bebeği de etkilediğinin altını çizerek, konuyla alakalı önemli açıklamalarda bulundu.

Doğum öncesinde anne adayının geçmiş travmatik izlerinden arınmasının doğru olacağını açıklayan Uzman Psikolog Özge Genlik, böylelikle kişinin dünyaya daha sağlıklı bir insan getireceğini açıkladı. Anne rahminde bebeklerin her şeyi algıladığını ve bunu bedensel hafızalarına kaydettiklerini açıklayan Uzman Psikolog Özge Genlik tüm travmatik olayların izlerinin de bedensel hafızada kayıtlı kaldığını söyledi.

Yapılan araştırmalara göre anne adayının depresyon sürecinin anne karnındaki bebeği de etkilediğini açıklayan Uzman Psikolog Özge Genlik, bebek dünyaya geldiğinde ve bir birey olduğunda depresif bozukluk deneyimleme ihtimalinin yüksek olduğunun altını çizdi.  

Anne karnında geçirilen 9 aylık sürecin tüm yaşamı şekillendirdiğini açıklayan Uzman Psikolog Özge Genlik, anne rahminin dünyadaki hikayenin başlangıcı olduğunu kaydetti. Bu nedenle meydana gelen her türlü hissiyatın bebeği etkilediğini belirten Uzman Psikolog Özge Genlik, anne adayının doğum süreci boyunca doğum psikologu ile çalışmasının daha sağlıklı bir bireyi dünyaya getirmek için doğru yol olacağı uyarısında bulundu.

Uzman Psikolog Özge Genlik gebelik süresince pozitif düşünmenin de önemli olduğunun altını çizdi. 

hamile depresyonu depresyon gebelik
Bu haberi okuyanlar bunları da okudu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şevket Altuğ’dan Haber Var
Şevket Altuğ’dan Haber Var
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor