Hamilelikte Eşin Desteği Çok Önemli

Hamilelikte Eşin Desteği Çok Önemli

Hamilelikte birçok değişimi aynı anda yaşayan kadın için bu dönemde sosyal desteğin büyük moral sağladığını açıklayan Psikoterapist aile çift ve evlilik terapisti uzman Psikolog Naciye Tokaç, hamilelik psikolojisini etkileyen durumlarla alakalı önemli açıklamalarda bulundu.

Hamileliğin hem fizyolojiyi hem de psikolojiyi etkileyen bir süreç olduğunu söyleyen Psikoterapist aile çift ve evlilik terapisti uzman Psikolog Naciye Tokaç, hamileliğin kadın hayatındaki en önemli ve değerli dönem olduğunun altını çizdi. Hamilelik sürecinin sadece kadın tarafından yaşandığı düşünülse de bu süreçte erkeğin de çok önemli olduğunu açıklayan Psikoterapist aile çift ve evlilik terapisti uzman Psikolog Naciye Tokaç, hamilelikte birçok değişim yaşayan kadının destek istediğini açıkladı.

Hamilelikte ilk aylarda mide bulantısı, baş dönmesi ve tansiyon sorunlarının yaşanabileceğini açıklayan Psikoterapist aile çift ve evlilik terapisti uzman Psikolog Naciye Tokaç, aynı zamanda halsizlik ve aşerme gibi durumların da oluşabileceğini belirtti. Hamileliğin sürecine bağlı olan duygusal dalgalanmaların da normal olduğunu söyleyen Psikoterapist aile çift ve evlilik terapisti uzman Psikolog Naciye Tokaç, bu dönemde kadının desteğe ihtiyacı olduğunu, en büyük desteğin ise eşi olduğunun altını çizdi.

Erkeğin kadındaki değişimleri normal karşılamasının zor olduğunu açıklayan Psikoterapist aile çift ve evlilik terapisti uzman Psikolog Naciye Tokaç, yine de anlamaya çalışmasının ve yanında olmasının önemli olduğunun altını çizdi. 

hamilelik eş desteği
Bu haberi okuyanlar bunları da okudu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şevket Altuğ’dan Haber Var
Şevket Altuğ’dan Haber Var
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor