Gebelikte Dengeli Beslenmek Çok Önemli

Gebelikte Dengeli Beslenmek Çok Önemli

Gebe kadının hamileliği süresince temel gereksinimlerini karşılamak ve karnındaki bebeğin sağlıklı büyümesini sağlamak için sağlıklı beslenmek zorunda olduğunu açıklayan Riskli Gebelikler Uzmanı Prof. Dr. İsmail Özdemir, aynı zamanda emzirme döneminde sütünün enerji ve besin değerlerini karşılamak için de bunun çok önemli olduğunu söyledi.

Beslenme alışkanlıkları ve yaşam tarzının sadece kişiyi değil, torunlarını bile etkilediğini açıklayan Riskli Gebelikler Uzmanı Prof. Dr. İsmail Özdemir, bu nedenle sadece kişinin kendisi için değil, gelecek nesiller için de bilinçli beslenmesi gerektiğinin altını çizdi.

Geleneksel beslenme alışkanlıklarımız arasında hamur ve şeker işi ağırlıklı, yağdan zengin beslenmenin ön plana çıktığını ifade eden Riskli Gebelikler Uzmanı Prof. Dr. İsmail Özdemir, bu beslenme alışkanlıklarına hareketsiz yaşam stilinin de eklenmesiyle risklerin daha fazla arttığını söyledi.

Annenin yetersiz beslenmesinin hem gebelik sırasında hem de doğum sonrasında çocuğun zihinsel, sosyal ve fiziksel gelişimine uzun vadeli olumsuz etki yaptığını açıklayan Riskli Gebelikler Uzmanı Prof. Dr. İsmail Özdemir, ülkemizde bölgelere, mevsime ve sosyo ekonomik düzeye göre beslenme durumunun farklılık gösterdiğini dile getirdi. Sağlıklı beslenmenin önemli ayrıntılarından birinin de hareketli yaşam tarzı olduğunu açıklayan Riskli Gebelikler Uzmanı Prof. Dr. İsmail Özdemir, hem sağlıklı beslenmek hem de hareket etmek gerektiğini vurguladı. 

gebelik beslenme dengeli beslenme
Bu haberi okuyanlar bunları da okudu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şevket Altuğ’dan Haber Var
Şevket Altuğ’dan Haber Var
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor