Hiç Emzirmemiş ve Doğum Yapmamış Kadınlar Risk Altında

Hiç Emzirmemiş ve Doğum Yapmamış Kadınlar Risk Altında

Hiç doğum yapmamış ve emzirmemiş olan kadınların kanser riski altında olduğunu ifade eden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Murat Gök, kadınlarda en çok görülen kanser türleri arasında bulunan rahim kanseriyle alakalı bazı açıklamalarda bulundu.

Kadınlarda en çok görülen dördüncü kanser türü olan rahim kanserinde erken teşhisin çok önemli olduğunu söyleyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Murat Gök, rahim kanserini erken teşhis edebilme olasılığının yüksek olduğunu açıkladı. Menapoz döneminde olan kadınların herhangi bir kanama yaşadıklarında doktora başvurmaları gerektiğini ifade eden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Murat Gök, rahim kanserinin en çok 50 – 60 yaş aralığında görüldüğünün altını çizdi.

Hiç doğum yapmamış ve emzirmemiş olan kadınların hastalığa yakalanma riskinin daha yüksek olduğunu ifade eden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Murat Gök, aynı zamanda geç menapoza girenler, diyabeti olanlar ve obezite hastası olanların da risk altında olduğunun bilgisini verdi.

Rahim kanserine yönelik operasyonun geniş alanda yapıldığının altını çizen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Murat Gök, yumurtalık ve yumurtalık tüplerinin çıkarılarak bölgenin temizlendiğini anlattı. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Murat Gök rahim kanserinde erken teşhisin yüz güldürücü sonuçlar almaya neden olduğunu belirtti.

rahim kanseri kanser
Bu haberi okuyanlar bunları da okudu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şevket Altuğ’dan Haber Var
Şevket Altuğ’dan Haber Var
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor