Hamilelikte Besin Zehirlenmesi Durumunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hamilelikte Besin Zehirlenmesi Durumunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hamilelikte yaşanan zehirlenmelere karşı uyarılarda bulunan Kadın hastalıkları ve doğum Uzmanı Op. Dr. Aslı Alay, besin zehirlenmelerine neden olan bakteri ve toksinlerin bebekte sorun oluşturmayacağı bilgisini vererek, annenin sağlık durumunun önemli olduğunun altını çizdi. Kadın hastalıkları ve doğum Uzmanı Op. Dr. Aslı Alay konuyla alakalı önemli açıklamalarda bulundu.

Anne adayında besin zehirlenmesi sonrasında aşırı sıvı kaybı ve yüksek ateş olmadıkça bebeğin bu durumdan etkilenmeyeceğini ifade eden Kadın hastalıkları ve doğum Uzmanı Op. Dr. Aslı Alay, tedavide amacın kaybedilenlerin yerine koyulması olduğunu dile getirdi. Kadın hastalıkları ve doğum Uzmanı Op. Dr. Aslı Alay gebelikte besin zehirlenmeleri sonrasında bulantı oluşacağını ve ağız yoluyla beslenilemeyeceğini söyleyerek, damar yolu ile kaybedilen değerlerin normale getirildiğini açıkladı.

Annenin genel durumunun düzelmesinin ardından ağızdan beslenmeye başlayabileceğini ifade eden Kadın hastalıkları ve doğum Uzmanı Op. Dr. Aslı Alay, bu aşamanın ardından diyetteki besin ögelerine de dikkat edilmesi gerektiğini açıkladı. Anneye bol sıvı verilmesi ve tuz eklenmesi gerektiğini söyleyen Kadın hastalıkları ve doğum Uzmanı Op. Dr. Aslı Alay, hamile bir kadın zehirlendiğinde ilk müdahalenin nasıl olması gerektiğine dair önemli açıklamalar yaptı.

Söz konusu şüpheli besinin tüketilmeyerek en yakın hastaneye başvurulması gerektiğini açıklayan Kadın hastalıkları ve doğum Uzmanı Op. Dr. Aslı Alay, olayın yaşanmaması için mutlaka hijyen kurallarına uyulması gerektiğini açıkladı.

gebelik hamile besin zehirlenmesi zehirlenme tedavi
Bu haberi okuyanlar bunları da okudu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şevket Altuğ’dan Haber Var
Şevket Altuğ’dan Haber Var
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor