Kanserden Korunmanın Doğal Yolu Çocuk Doğurmak

Kanserden Korunmanın Doğal Yolu Çocuk Doğurmak

Yapılan araştırmalarda çok çocuk yapan kadınların daha uzun yaşadığının tespit edildiği bilgisini veren Kadın Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Doç. Dr. Hakan Çoksüer, çok doğum yapan kadınların bebeklerden aldıkları hücreler sayesinde genç kaldıklarını ve ömürlerinin uzadığını ifade etti.

Hamilelik esnasında bebeğin anneye genç hücreler verdiğini açıklayan Kadın Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Doç. Dr. Hakan Çoksüer, bebek doğuran annelerin vücudunda doğumdan 25 sene sonra bile bebeğe ait hücrelerin bulunabildiğini ifade etti. Fetüsten geçen hücrelerin anneyi gençleştirdiğini ve ömrünü uzattığını dile getiren Kadın Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Doç. Dr. Hakan Çoksüer, uzun yaşama etkisinin 35 yaşından sonra başladığını dile getirdi.

Annenin herhangi bir organında hasar olursa fetüsün kök hücre potansiyeli olan hücrelerinin oralara göç ettiğini ve dokuyu tamir ettiği bilgisini veren Kadın Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Doç. Dr. Hakan Çoksüer, dünyanın her yerinde kadınların erkeklerden uzun yaşamasının sırrının ise gebelik olduğunun ifade edildiğini söyledi.

Çocuk doğurmanın birçok faydası olduğunu dile getiren Kadın Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Doç. Dr. Hakan Çoksüer, kanser hastalığının en doğal tedavisinin çocuk doğurmak olduğunun altını çizdi. Yapılan çalışmaların hamileliğin meme ve yumurtalık kanserlerine karşı koruyucu etkisi olduğunu ifade eden Kadın Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Doç. Dr. Hakan Çoksüer, üç aydan uzun emzirmenin de kanser riskinde azalmaya neden olduğunu açıkladı.

kanser korunma hamilelik
Bu haberi okuyanlar bunları da okudu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şevket Altuğ’dan Haber Var
Şevket Altuğ’dan Haber Var
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor