Hamilelikte Yoga Kıymetlidir

Hamilelikte Yoga Kıymetlidir

Hamile bayanların yoga yapmalarını isteyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Dr. Aslı Alay, yoganın amacının hem ruhu hem de fiziği hedef aldığını ifade etti. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Dr. Aslı Alay hamilelikte yoga yapmak ile alakalı önemli bilgiler verdi.

Beden, bilinç ve zihin arasındaki iletişimi sağlamanın zor gibi göründüğünü, ancak başarmanın mümkün olduğunu dile getiren Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Dr. Aslı Alay, yoganın bedeni hastalıklara karşı koruduğunu ve zinde tuttuğunu açıkladı. Ruhu gevşeten yoganın farklı olarak esneme, nefes alma ve çeşitli durumlarla bedendeki boyun, göğüs ve omurga gibi kaslarda kan dolaşımını arttırdığını ifade eden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Dr. Aslı Alay, aynı zamanda stresi de azalttığını açıkladı.

Gebelikte yogayı 12. hafta ve sonrasında risk faktörü taşımayan kadınlara önerdiklerini açıklayan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Dr. Aslı Alay, bu egzersizlerde dikkat edilmesi gerekenin kadındaki stresi azaltmak, kasları güçlendirmek ve kilo kontrolünü sağlamak olduğunu açıkladı. Yoganın hamile anne adaylarına tavsiye edilmesinin nedeninin hamileliği keyifli, stressiz ve rahat bir şekilde geçirmek olduğunu açıklayan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Dr. Aslı Alay, sağlıklı bir bebeğin sağlıklı bir anne anlamına geldiğini sözlerine ekledi. 

hamilelik yoga
Bu haberi okuyanlar bunları da okudu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şevket Altuğ’dan Haber Var
Şevket Altuğ’dan Haber Var
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor