Eğitime 1 Günlük Kar Engeli! 6 İl Beyaza Büründü

Eğitime 1 Günlük Kar Engeli! 6 İl Beyaza Büründü

Yoğun kar yağışı nedeniyle bugün de bazı illerde ve ilçelerde eğitime ara verildi. Kar yağışı nedeniyle yolların kapanması ve olumsuz hava şartları öğrencilerin eğitiminden geri kalmasına neden oluyor. Aralık ayıyla beraber artan kar yağışı okulların tatil olmasına neden oldu.

Karabük, Ordu, Bolu, Gümüşhane, Ardahan ve Artvin’in bazı ilçelerinde okullar bir günlük ara ile tatil edildi. Yoğun kar yağışı hayatı da olumsuz etkiledi.

Karabük ilinde dün sabah saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle Karabük merkez, Yenice, Ovacık, Safranbolu, Aflani ve Eskipazar ilçelerinde eğitime 1 gün ara verildi. Konuyla alakalı Karabük Valiliğinden yapılan açıklamada örgün ve yaygın eğitim kurumlarında bugün okulların tatil edildiği duyuruldu.

Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada dün başlayan kar yağışının etkisini göstermesi nedeniyle Çamaş, Gürgentepe, Korgan, Kumru ve Ulubey ilçelerinin tamamında eğitime ara verildiği söylendi.

Bolu Valisi Aydın Baruş tarafından yapılan yazılı açıklamada yoğun kar yağışı nedeniyle Mengen’de eğitime 1 günlük ara verildiğini duyurdu.

Artvin’de de süren kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken Artvin Valiliği tarafından yapılan duyuruda kar ve buzlanma yüzünden Artvin merkez, Borçka ve Murgul ilçelerindeki tüm okulların bir gün tatil edildiği açıklandı.

Gümüşhane Valiliği Gümüşhane’nin Kürtün ilçesinde Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı tüm okulların tatil olduğunu duyurdu.

Ardahan’da yoğun kar yağışı nedeniyle Hanak ve Damal'da eğitime ara verildiği bilgisi ulaştı. 

kar tatili kar tatili olan iller eğitime ara
Bu haberi okuyanlar bunları da okudu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şevket Altuğ’dan Haber Var
Şevket Altuğ’dan Haber Var
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor