Okullar Tatil Mi Sorusuna 8 İlden Cevap

Okullar Tatil Mi Sorusuna 8 İlden Cevap

Kar yağışının şiddetinin yurtta artması nedeniyle kar tatilleri de birbiri ardına gelmeye başladı. İstanbul’a dün akşam saatlerinde ilk karın düşmesi vatandaşları sevindirirken bugün de kar yağışının sürmesi bekleniyor. 14 Aralık Çarşamba günü için 8 ilde okullar tatil edildi. Böylelikle okullar tatil mi sorusu da cevap buldu.

İstanbul Valiliği’nden bugün okulların tatil olmasıyla alakalı herhangi bir açıklama gelmedi. Kar yağışının kısa sürmesi ve karın çok fazla yağmamış olması okulların tatil edilmemesine neden oldu.

İşte kar tatili olan iller;

SAKARYA

Sakarya’da il genelinde taşımalı sistemle eğitim yapan okullara bir gün ara verildi. Valilik bugün kar yağışının etkili olacağını bu nedenle de eğitime bir gün ara verildiğini ifade etti.

TUNCELİ

Tunceli’de Pülümür, Nazımiye, Mazgirt, Hozat ve Ovacık ilçelerinde okullar 14 Aralık Çarşamba günü tatil edildi. Aynı zamanda kent merkezindeki okullar da tatil oldu.

ELAZIĞ

Elazığ’da, Palu, Alacakaya, Arıcak, Maden ve Karakoçan İlçesi’nde tüm okullarda eğitime bir gün ara verildi. Aynı zamanda bu ilçelerde engelli ve hamile kamu çalışanlarının da izinli olduğu bilgisi verildi.

KARS

Kars’ta tüm okullar tatil edildi.

TOKAT

Tokat'ın Başçiftlik ilçesinde 14 Aralık Çarşamba günü eğitime bir gün ara verildi.

KASTAMONU

Kastamonu'nun Ağlı, Şenpazar, Küre ve Bozkurt ilçelerinde kar tatili duyurusu yapıldı. Aynı zamanda İnebolu ve Cide’de ise taşımayla gelen öğrenciler için kar tatili verildi.

BAYBURT

Bayburt'ta tüm okullarda kar yağışı dolayısıyla eğitime bir gün ara verildi. Kamu kurumlarında görev yapan engelli personeller de izinli sayıldı.

KARABÜK

Karabük'ün Ovacık ve Eflani ilçelerinde akşam saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle okullar bugün için tatil edildi.

okullar tatil mi kar tatili 14 aralık kar tatili olan iller
Bu haberi okuyanlar bunları da okudu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şevket Altuğ’dan Haber Var
Şevket Altuğ’dan Haber Var
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor