Rahim Ağzı Kanserinde Erken Tanıda Tedavi Mümkün

Rahim Ağzı Kanserinde Erken Tanıda Tedavi Mümkün

Dünyada her iki dakikada bir kadının rahim ağzı kanseri yüzünden hayatını kaybettiği bilgisini veren Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Nazmiye Şentürk, rahim ağzı kanseri ile alakalı açıklamalarda bulundu.

Kanser tarama yöntemleri ile alakalı da açıklamalarda bulunan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Nazmiye Şentürk, rahim ağzı kanserinin diğer kanser türlerine göre teşhis edilmesinin daha kolay olduğunu ifade etti. rahin ağzı kanserinin uzun yollar boyunca gelişmesi nedeniyle tehlikeli boyuta gelmeden yakalama şansının olduğuna değinen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Nazmiye Şentürk, rahim ağzı kanserinin en sık karşılaşılan jinekolojik kanserlerin başında olduğunu kaydetti.

Rahim ağzı kanserinin teşhisi ve tedavisi için öncelikli olanın erken tanı olduğunu söyleyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Nazmiye Şentürk, düzenli olarak yapılması gereken tarama testleri sayesinde kanser öncüsü durumların erken tespit edilebildiğinin altını çizdi.

Etkin yapılan tarama programlarıyla rahim ağzı kanserinin erken aşamada yakalanmasıyla tedavinin mümkün olduğunu açıklayan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Nazmiye Şentürk, geç evrede fark edilen rahim kanserinde tedavi edilme oranının çok düşük olduğunu belirtti. Bu nedenle 18 yaş üstü bütün evli bayanların her yıl tarama yaptırması gerektiğini açıklayan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Nazmiye Şentürk, bayanların dikkatli olması gerektiğini kaydetti.

rahim ağzı kanseri kanser
Bu haberi okuyanlar bunları da okudu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şevket Altuğ’dan Haber Var
Şevket Altuğ’dan Haber Var
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor