Süleyman Soylu Hain Saldırıyla Alakalı Açıklama Yaptı

Süleyman Soylu Hain Saldırıyla Alakalı Açıklama Yaptı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Cumartesi günü Kayseri’de gerçekleşen hain saldırıyla alakalı bazı açıklamalarda bulundu. Saldırı sonucunda 14 şehit olduğunu belirten İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, hastanelerde 55 yaralı olduğu bilgisini verdi. 55 yaralının 12’sinin yoğun bakımda olduğunu açıklayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 6’sının durumunun ise ağır olduğunu vurguladı.

Terörle mücadelenin kararlılıkla süreceğini söyleyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ülkemizin birliğine ve Türkiye’nin hedeflerine kasıt olarak böyle bir saldırının gerçekleştiğini açıkladı. terörle mücadelede geri adım atılmasının hesabının yapılmasının hain saldırılar sonrasında ülkemizin terörle mücadeledeki kararlılığının da zirveye taşındığını belirtti. Bu kararlılığın güvenlik kuvvetleriyle, hükumetle ve milletle aynı şekilde sürdürüleceğini söyleyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 15 Temmuz’u başaramayanların en birliği ile Türkiye’yi istila etmeye çalıştıklarını dile getirdi.

Türkiye’de terörün biteceğini söyleyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bu konuda kararlı olduklarını vurguladı. Saldırılara misliyle karşılık verildiğini belirten İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, hain saldırıyı kınadığını belirtti.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ da konuyla alakalı açıklamada bulundu. Yaralıların ziyaret edildiğini belirten Sağlık Bakanı Recep Akdağ, milletimizi omuz omuza olmaktan alıkoyacak hiçbir güç olmadığını ifade etti. Tüm yaralılara şifa dilediğini ifade eden Sağlık Bakanı Recep Akdağ, 56 yaralının büyük kısmının hafif yaralı olanlar olduğunu belirterek, 4’ünü ise ciddiyetini koruduğunu söyledi. 

süleyman soylu recep akdağ kayseride patlama
Bu haberi okuyanlar bunları da okudu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şevket Altuğ’dan Haber Var
Şevket Altuğ’dan Haber Var
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor