KOSGEB Başvuru Son Tarih (Faizsiz Kredi Başvurusu)

KOSGEB Başvuru Son Tarih (Faizsiz Kredi Başvurusu)

Faizsiz kredi başvurularıyla alakalı duyuru yapan KOSGEB binlerce kişiyi ilgilendiren kredi başvuruları için dün düğmeye bastı. Yoğun talep gelen kredi başvurularının öncesinde KOSGEB 50 bin TL’ye kadar faizsiz kredi vereceğini duyurmuş ve konuyla alakalı başvuru şartlarını d açıklamıştı. Küçük ve Orta ölçekli işletme sahiplerinin bir kısmı dün başvurularını gerçekleştirdi.

18 Aralık itibariyle KOSGEB başvuruları alınmaya başlarken, esnaf 50 bin liralık Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği programından faydalanmak için KOSGEB resmi sitesine adeta akın etti. yoğunluk olmasından dolayı sitede sık sık aksaklıklar yaşanırken, sayfanın sürekli yenilenmesiyle bu sorunun önüne geçilebiliyor.

Sisteme işletmelerini kayıt ettirmiş olan kişilerin başvuruda bulunabileceği biliniyor, ancak kredi almak isteyip de sisteme kayıtlı olmayanlar da kayıt olabiliyorlar. KOSGEB tarafından sunulan 50 bin TL’lik kredi sadece 15 bin KOBİ’ye verilecek. Kredi desteği almak isteyen KOBİ’lerin en geç 31 Aralık Çarşamba saat 23:59’a kadar başvurusunu yapması gerekmekte. Kredi başvurusu http://sifirfaiz.kosgeb.gov.tr web sitesi üzerinden yapılabilecek. Adrese giriş yaptığınızda önünüze gelen ekranda Kullanıcı Adı, Şifre ve Güvenlik kutucuğunu doldurmanız gerekmektedir. Ardından sisteme giriş yapabileceksiniz.

KOSGEB tarafından yapılan açıklamada başvuranlar arasından incelemenin ve kredi onaylama sürecinin başvuru sırasıyla alakası olmayacağı bilgisi de verildi.

KOSGEB BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

KOSGEB kredi imkanından yararlanmak için öncelikle yukarıda bahsettiğimiz şekilde sisteme kayıt olmanız gerekmektedir. Ardından KOBİ giriş sayfasına girerek işletmenizle alakalı tüm alanları doldurmalı ve bu sayfaların çıktısını almalısınız. KOSGEB müdürlüklerine bu sayfalar ve gerekli evraklarla gidip başvuru yapabilirsiniz.

KOSGEB Kosgeb başvuru faizsiz kredi
Bu haberi okuyanlar bunları da okudu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şevket Altuğ’dan Haber Var
Şevket Altuğ’dan Haber Var
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor