15 Temmuz'u Bilen Mevlüt Mert Altıntaş Kimdir Herkes Merak Ediyor

15 Temmuz'u Bilen Mevlüt Mert Altıntaş Kimdir Herkes Merak Ediyor

Geçtiğimiz gün yaşanan üzücü olayda Ankara’da Rus Büyükelçi Andrey Karlov bir suikast sonrasında hayatını kaybetmişti. Suikastı düzenleyen ve gerçekleştiren kişinin Mevlüt Mert Altıntaş olduğu öğrenildikten sonra herkes Mevlüt Mert Altıntaş’ın kim olduğunu merak etmeye başladı.

Dün akşam yaşanan olayda Rus Büyükelçi 11 kez vurulmuş ve hayatını kaybetmişti. Olayda Mevlüt Mert Altıntaş ölü olarak ele geçirilirken, kendisinin bir çevik kyvvet polisi olduğu ortaya çıkmıştı. Suikastın öncesinde yakınalrda bir otele yerleşen ve suikastı burada planladığı düşünülen Mevlüt Mert Altıntaş Suriye ile alakalı sloganlar atarak Rus Büyükelçisini öldürdü.

MEVLÜT MERT ALTINTAŞ HAYATI

1994 doğumlu olan Mevlüt Mert Altıntaş’ın memleketi Aydın’dır. Manisa nüfusuna kayıtlı olan Mevlüt Mert Altıntaş, Anadolu lisesi mezunudur. Polislik eğitimini İzmir’de almış olan Mevlüt Mert Altıntaş, 2,5 yıldır Ankara Çevik Kuvvet Müdürlüğü’nde görev yapmaktaydı.

Sosyal medyada yaptığı ilk paylaşım tarihinin MİT Müsteşarı Hakan'ın Fidan'ın FETÖ'nün yargıdaki adamları tarafından ifadeye çağrıldığı tarih olması akıllarda soru işaretine neden olurken, aynı zamanda Mevlüt Mert Altıntaş’ın 2010 yılı soru çalma soruşturmasında da şüpheli olduğu ortaya çıktı.

Yapılan araştırmalar sonrasında FETÖ’nün adamlarından olan Abdullah Bozkurt’un evinde kaldığı düşünülen Mevlüt Mert Altıntaş’ın 15 Temmuz'u da bildiği öğrenildi. Söz konusu tarihte idari izin  kullanan Mevlüt Mert Altıntaş, o sırada Diyarbakır’da görevliydi.

mevlüt mert altıntaş mevlüt mert altıntaş kimdir mevlüt mert altıntaş mesleği
Bu haberi okuyanlar bunları da okudu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şevket Altuğ’dan Haber Var
Şevket Altuğ’dan Haber Var
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor