5 İlden Kar Tatili Açıklaması (21 Aralık Tatil Olan İller)

5 İlden Kar Tatili Açıklaması (21 Aralık Tatil Olan İller)

Yurdun büyük bir bölümünde kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken bugün de bazı illerde okullar tatil edildi. Kar tatili ile öğrenciler karın keyfini çıkarırken bir yandan da eğitimlerinden geri kalıyorlar. Henüz yurdun batı bölgeleri kar yağışından olumsuz etkilenmezken doğu bölgelerde kar yağışı giderek şiddetini arttırmakta.

21 Aralık Çarşamba günü için 5 ilden kar tatili açıklaması geldi. İşte kar tatili olan iller;

DÜZCE

Düzce’de yoğun kar yağışı Yığılca ve Kaynaşlı ilçelerinde kar tatili ilan edilmesine neden oldu. İlçe kaymakamlıkları tarafından yapılan açıklamada akşam saatlerinde etkisini gösteren kar yağışının devam etmesi ve buzlanmanın artması nedeniyle eğitim öğretim kurumlarında eğitime bir günlük ara verildi.

ÇORUM

Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada kar yağışının ulaşımda aksaklıklara neden olabileceği düşünülerek Osmancık, Sungurlu ve Kargı ilçelerinde eğitime ara verildiği duyuruldu. Yapılan duyuruda Osmancık ilçesinde tüm okullarda, Sungurlu ilçesindeki tüm köy okulları ve taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler için ve Kargı ilçesinde taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler için 21 Aralık Çarşamba günü okulların tatil edildiği belirtildi.

KASTAMONU

Kastamonu’da kent merkezinde taşımalı eğitim yapan okullarda eğitime bir günlük ara verildiği belirtildi.

KARABÜK

Karabük Valiliği tarafından yapılan açıklamada yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle il genelinde tüm okulların tatil edildiği bilgisi verildi. Aynı zamanda hamile ve engelli kamu görevlilerinin de idari izinli sayılacağı açıklandı.

BARTIN

Bartın’da il genelinde tüm okullardaki eğitime bir günlük ara verildi. 

kar tatili eğitim 21 aralık kar tatili olan iller
Bu haberi okuyanlar bunları da okudu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şevket Altuğ’dan Haber Var
Şevket Altuğ’dan Haber Var
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor