8 İlde Kar Yağışı Nedeniyle Eğitime Ara Verildi

8 İlde Kar Yağışı Nedeniyle Eğitime Ara Verildi

Yoğun kar yağışı her gün başka illerde eğitime engel oluyor. Dün 6 ilde verilen kar tatili bugün de 8 ilde verildi. Kar yağışı ve buzlanma nedeniyle öğrencilerin zarar görmemesi için bir günlük kar tatili duyurusu yapılırken, gün geçtikçe ülke genelinde hava sıcaklığı düşmeye devam ediyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan duyuruya göre Batı Akdeniz’in iç kesimlerinde dün başlayan kar yağışı bu akşama kadar etkisini sürdüreceği bilgisini verdi. İşte 22 Aralık Perşembe günü kar tatili olan iller;

ANTALYA

Alanya ilçesinde kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle 5 okulda eğitime 1 günlük ara verildiği açıklandı. Bir okulda öğrencilerin mahsur kalması sonucunda ise belediye ekipleri imdada koştu ve öğrencileri kurtardı.

ADIYAMAN

Adıyaman Valiliği tarafından yapılan açıklamada Adıyaman merkez, Gölbaşı, Çelikhan, Sincik, Gerger ve Besni ilçelerindeki ilk ve orta dereceli okullarda kar yağışı nedeniyle eğitime bir günlük ara verildiği duyuruldu.

Tut ilçesindeki ilk ve orta dereceli okullarda da kar tatili olduğu bilgisine ulaşıldı.

HATAY

Hatay’da yoğun kar yağışı 4 ilçede okulların bir gün tatil edilmesine neden oldu. Alınan bilgiye göre Belen, Yayladağı, Altınözü ve Hassa ilçelerinde tüm okullar tatil edildi. Diğer yandan Antakya, Defne, Hassa ve Samandağ ilçelerinde taşımalı eğitim yapan tüm okullarda da eğitime bir gün ara verildi.

KONYA

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ahırlı, Akören, Akşehir, Beyşehir, Bozkır, Çumra, Derbent, Derebucak, Doğanhisar, Emirgazi, Ereğli, Güneysınır, Hadim, Halkapınar, Hüyük, Karatay, Karapınar, Meram, Selçuklu, Seydişehir, Taşkent, Tuzlukçu ve Yalıhüyük ilçelerinde eğitime bir gün ara verildiğini duyurdu.

KİLİS

Kilis Valiliği 22 Aralık Perşembe günü tüm okulların tatil edildiğini açıkladı.

ÇANAKKALE

Çanakkale'nin Yenice İlçesinde okullar bir gün araya tatil edildi.

DÜZCE

Düzce’nin Yığılca ve Kaynaşlı ilçelerindeki okullarda eğitime bugün için ara verildi.

GAZİANTEP

Gaziantep Valiliği Şahinbey, Şehitkâmil ve Oğuzeli ilçelerinde eğitime bir gün ara verildiği bilgisini paylaştı.

kar tatili eğitim kar tatili olan iller
Bu haberi okuyanlar bunları da okudu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şevket Altuğ’dan Haber Var
Şevket Altuğ’dan Haber Var
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor