Hac Kayıt Ücreti ve Hac Kayıt Yenileme 2017

Hac Kayıt Ücreti ve Hac Kayıt Yenileme 2017

Yarın başlayacak olan hac kayıtlarının öncesinde hacca gitmek isteyen vatandaşlar hac kayıt ücreti ile hac kayıt yenileme işleminin nasıl yapılacağını merak ediyor. 2017 yılının ilk günlerine kadar sürecek olan hac kayıt işlemiyle beraber bu yıl da hacca gitmek isteyen vatandaşlar umutlanacak.

Her yıl hacca gitmek isteyen vatandaşların belirlenen tarih aralığında kayıtlarını yaptırmasıyla heyecanlı bekleyiş başlıyor. Kura çekimleri sonrasında hacca gidecek olan adaylar belirlenirken, ilk defa hac kayıt işlemi yapacak olanlar ise ne yapacaklarını bilemiyorlar.

HAC KAYIT TARİHLERİ NE ZAMAN?

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruda hav kayıt tarihleri açıklandı. Duyuruya göre hac görevini yerine getirmek isteyen vatandaşlar 28 Aralık 2016 – 6 Ocak 2017 tarihleri arasında kayıt yaptırabilecekler. Vatandaşlar http://hac.diyanet.gov.tr web sitesi üzerinden kayıtlarını kolayca yapabilirler.

HAC KAYIT ÜCRETİ NE KADAR?

İlk defa kayıt yaptıracak olan vatandaşlar belirlenen bankalara 20 TL ön kayıt ücreti ödemek zorunda.

HAC KAYIT YENİLEME 2017

Daha önce kayıt yaptıran, ancak kurada ismi çıkmayan vatandaşlar ise hac kayıt yenileme için 9 – 31 Ocak 2017 tarihlerini bekleyecekler. Hac kayıt yenileme işlemi yapacak olan vatandaşlar isterlerse işlemlerini İl ve İlçe Müftülüklerinden isterlerse internet üzerinden yapabilecekler. Yapılan duyuruda otomatik kayıt yenileme yapılmayacağı, bu nedenle hacca gitmek isteyenlerin tekrar kayıt yaptırması gerektiği belirtildi.

Hac Kayıt Yenileme 2017 Hac Kayıt Ücreti Hac Kayıt tarihleri
Bu haberi okuyanlar bunları da okudu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şevket Altuğ’dan Haber Var
Şevket Altuğ’dan Haber Var
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor