Kışın Cilt Sağlığı Önemsenmeli

Kışın Cilt Sağlığı Önemsenmeli

Ani hava değişimlerinin yaşandığı bu günlerde cilt sağlığının korunmasının önemli olduğunu söyleyen Dermatoloji uzmanı Dr. Funda Ataman, konuyla alakalı önemli açıklamalarda bulundu.

Kış aylarında cilt sağlığının da önemsenmesi gerektiğini söyleyen Dermatoloji uzmanı Dr. Funda Ataman, insan organizmasının mevsim değişikliklerinden derinden etkilendiğini açıkladı. göz önünde olan ve en büyük organlardan olan derinin de bu değişikliklerden etkilendiğini açıklayan Dermatoloji uzmanı Dr. Funda Ataman, özellikle yaz mevsiminde sürekli güneşe maruz kalma, deniz suyu ve terlemenin cildi kuruttuğunu dile getirdi.

UV ışınlarının etkilemesi sonucunda sonbahar aylarında bronz ve nemsiz bir ciltle karşı karşıya kalındığını belirten Dermatoloji uzmanı Dr. Funda Ataman, bu nedenle de yaz mevsimi sonrasında mutlaka kullanılan krem ve nemlendiricilerin değiştirilmesi gerektiğinin altını çizdi. Kışa girerken cildi yenilemek amacıyla temizleyici kullanılması gerektiğini söyleyen Dermatoloji uzmanı Dr. Funda Ataman, aynı zamanda sıcak su, sert sünger ve liflerden kaçınılması gerektiğini açıkladı.

Nemlendiricilerin banyo sonrasında hemen sürülmesi gerektiğini belirten Dermatoloji uzmanı Dr. Funda Ataman, sıcak suyla çok fazla temas edilmemesi gerekildiğini kaydetti. Dermatoloji uzmanı Dr. Funda Ataman çok sıcak suyla banyo yapmanın da yararlı olmadığının altını çizdi.

Kışında evden çıkmadan önce güneş kremi sürülmesi gerektiğine değinen Dermatoloji uzmanı Dr. Funda Ataman, kışın da cildin güneş ışınlarından etkilendiğini açıkladı.

cilt sağlığı
Bu haberi okuyanlar bunları da okudu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şevket Altuğ’dan Haber Var
Şevket Altuğ’dan Haber Var
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor