İptal Olan Uçuşlar Listesi (7 – 8 Ocak)

İptal Olan Uçuşlar Listesi (7 – 8 Ocak)

İstanbul’da geçtiğimiz gün akşam üstü saatlerinde etkisi hissedilen ve gece boyu devam eden kar yağışı hayatı olumsuz bir biçimde etkilerken kar kalınlığı 20 cm’e kadar yaklaştı. Bu nedenle de deniz seferlerinin yanı sıra çoğu uçuşlar da iptal oldu. Vatandaşlar iptal olan uçuşlar hakkında bilgi almak isterken İstanbul’un iki havalimanından da açıklama geldi.

Tüm yurdu etkisi altına alan Sibirya soğuklarıyla beraber kar yağışı da hayatı olumsuz biçimde etkilemeye devam ediyor. İstanbul’da trafik durumu vatandaşları zorlarken, iptal olan uçak seferleri de mağduriyete sebebiyet veriyor. Türk Hava Yolları’nın 7 – 8 Ocak’ta yapılacak olan toplam 192 seferi iptal edilirken DHMİ (Devlet Hava Meydanları İşletmesi) konuyla alakalı açıklama yaparak önemli uyarılarda bulundu.

THY tarafından yapılan açıklamada 100’den fazla uçuşun iptal edildiği bilgisi verilirken beklenen kar yağışı, buzlanma ve kuvvetli rüzgar nedeniyle iç ve dış hatta seferlerin iptal edildiğini duyurdu. Aynı zamanda Atatürk Havalimanı tarafından yayınlanan listede de yarına kadar olacak çoğu uçuşta iptal söz konusu olduğu görüldü. İptal sadece iç değiş dış hatları da kapsarken Sabiha Gökçen Havalimanı’nda da aynı durum söz konusuydu.

Uçuşları iptal olan vatandaşlar başka bir tarihe uçuşlarını erteleyebilecek. Ancak Pazartesi gününe kadar şiddetini arttırarak sürmesi beklenen kar yağışı nedeniyle uzun süre uçuşların yapılamayacağı tahmin ediliyor.

İPTAL OLAN UÇUŞLAR

Atatürk Havalimanı iptal olan uçuşlar: http://www.ataturkairport.com/tr-TR/Ucus_Bilgileri/Pages/Anasayfa.aspx

Sabiha Gökçen Havalimanı iptal olan uçuşlar: http://www.sabihagokcen.aero/yolcu-ve-ziyaretciler/ucus-bilgi-ekrani

iptal olan uçuşlar atatürk havalimanı iptal olan uçuşlar sabiha gökçen iptal olan uçuşlar
Bu haberi okuyanlar bunları da okudu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şevket Altuğ’dan Haber Var
Şevket Altuğ’dan Haber Var
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor