Konusarakogren.com'la İngilizce Kelime Türetme Becerinizi Genişletin

Konusarakogren.com'la İngilizce Kelime Türetme Becerinizi Genişletin

Dil öğrenme konusunda hevesli olan kişilerin çok daha iyi bileceği üzere dil ve o dilin kullanıldığı coğrafyadaki kültürü birbirinden ayırmak mümkün değildir. Bu noktadan yola çıkarak bir cümlenin iki farklı dilde birebir çeviri yöntemiyle yazılması durumunda bile karşı tarafa geçen duygu ve his aynı olmamaktadır.

Sosyal medya ve iletişim uygulamaları arasında lider konumda yer alan Whatsapp uygulaması bilindiği üzere her geçen gün kullanıcı sayısını artırmakta ve sunduğu yeni özelliklerle büyük bir ilgi noktası haline gelmektedir. Whatsapp kullanıcıları tarafından son zamanların büyük bir hızla yayınlaşan trendleri arasında İngilizce whatsapp durumları paylaşma yer alıyor. Her ne kadar birçok kişinin trende uyup durum güncellemesi yaptığı düşünülse de birçok kişinin duygularını farklı dilde daha rahat bir şekilde aktarabildiği unutulmamalıdır. Dil öğrenme konusunda hevesli olan kişilerin çok daha iyi bileceği üzere dil ve o dilin kullanıldığı coğrafyadaki kültürü birbirinden ayırmak mümkün değildir. Bu noktadan yola çıkarak bir cümlenin iki farklı dilde birebir çeviri yöntemiyle yazılması durumunda bile karşı tarafa geçen duygu ve his aynı olmamaktadır. Bu durum dil ve kültür ilişkisini net bir şekilde ortaya koyan örnekler arasında yer alıyor.

Duyguları farklı şekillerde dile getirmenin yanı sıra günlük hayat içerisinde ve sosyal medyada İngilizce sözler paylaşmak, okumak ve durum güncellemeleri yapmak kişinin İngilizce’ye karşı sıcak kalmasında da oldukça etkilidir. Günümüzde birçok kişi küçük yaşlardan itibaren İngilizce eğitimi alıp bu dili öğrenmek için çaba gösteriyor olsa da kısa bir süre dahi öğrenmeye ara verildiği zaman dilden uzaklaşmalar başlamakta bunun devamında ise öğrenme sona ermektedir. Whatsapp, Faebook, Twitter ve Instagram gibi sosyal medya platformları üzerinden yabancı sayfaların takip edilmesi beğenilen haberlerin, bilgilerin ve sözlerin farklı platformlarda paylaşılması öğrenmeyi devamlı kılacaktır. Tüm bu yöntemlerle birlikte büyük bir çoğunluk yaşamakta olduğu kelime öğrenme problemi de zaman içerisinde ortadan kalkacaktır. İngilizce kelime türetme yeteneği zaman içerisinde artış gösterecek, yeni kelimeler öğrendikçe de öğrenme faaliyetlerinin hız kazandığı ve çok daha keyifli bir hale gelmeye başladığı dikkatlerden kaçmayacaktır.

İngilizce öğrenme sürecinde bulunan bir kişi bu dili günlük yaşamı içerisine ne derece sokabilirse o kadar başarılı olmaktadır. Uzmanlar tarafından verilen tavsiyelerde de sürekli olarak günlük hayatı İngilizce yaşamanın önemi üzerinde sürekli olarak duruluyor. Gün içerisinde okunan haberlerin, izlenen dizilerin ve filmlerin, göz atılan dergilerin İngilizce olarak takip edilebilmesi durumunda öğrenmeye ne derece büyük bir katkısının olacağı unutulmamalıdır. Günümüz hayat şartları içerisinde İngilizce artık bir gereklilikten çıkıp büyük bir zorunluluk haline gelmiştir. Özellikle iş ilanlarında yer alan kriteler içerisinde bu durum çok daha açık ve net bir şekilde görülmektedir.
 

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şevket Altuğ’dan Haber Var
Şevket Altuğ’dan Haber Var
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor