Türk Hava Yolları Uçuş Seferleri Başladı

Türk Hava Yolları Uçuş Seferleri Başladı

Cuma gününden itibaren İstanbul’da etkili olan yoğun kar yağışı uçuş seferlerinin de iptal olmasına neden olmuştu. Uçuşu olan vatandaşlar ise havalimanlarında beklemek zorunda kalmışlardır. Hatta bazı yolcular 3 gün boyunca havalimanında kaldı ve orada yattı. Türk Hava Yolları ise dün saat 00:00’a kadar iptal edilen iç hat seferlerini yeniden başlattı.

İstanbul’da etkili olan ve zor anlar neden olan kar yağışının görüş mesafesini kısıtlamasından dolayı uçuşlar iptal edilmiş, iç ve dış haf seferlerinde aksamalar olmuştu. Türk Hava Yolları tarafından yapılan son açıklamada ise iptal olan uçuşların yeniden başlayacağı söylenirken, Salı günü 300 seferin gerçekleşmesinin planlandığının altını çizdi.

Atatürk Havalimanı’nda yoğun kar yağışı sonrasında uçuşu iptal olan vatandaşların yerlerde ve balkonlarda uyuduğu görülürken tekerlekli sandalyeye ihtiyacı olan yolcular ise otellere yerleştirildi. Atatürk Havalimanında biletini değiştirmek isteyen yolcuların yarattığı kuyruklar ise devam ediyor.

Atatürk Havalimanında kar temizleme çalışmalarının ardından Türk Hava Yolları tarafından yayınlanan duyuruda seferlerin yeniden başladığı söylendi. Buna göre bugün birçok iç hat uçuşu gerçekleştirilecek ve vatandaşlar mağdur olmayacaklar. Diğer yandan aşırı buzlanma ve don nedeniyle birçok seferin de iptal edildiği söylendi.

Cuma günü başlayan kar yağışının bugünden itibaren etkisini azaltması ve yurdu terk etmesi bekleniyor. 

Türk Hava Yolları Türk Hava Yolları uçuş seferleri kar
Bu haberi okuyanlar bunları da okudu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şevket Altuğ’dan Haber Var
Şevket Altuğ’dan Haber Var
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor