Hiçbir Sebep Yokken Ortaya Çıkan Diz Ağrısı

Hiçbir Sebep Yokken Ortaya Çıkan Diz Ağrısı

Dizlerin vücudun yükünü taşıdığını söyleyen Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Erdem Ertürer, aynı zamanda dizlerin hareketsizliğin ve fazla kiloların bedelini de ödediğini belirtti. Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Erdem Ertürer konuyla alakalı önemli bilgiler verdi.

Diz ağrısının birçok insanın ortak şikayeti olduğunu belirten Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Erdem Ertürer, ağrının nedenlerinin basit veya çok karmaşık olabileceğine değindi. Diz zorlanmasından menüsküse kadar diz ağrısının birçok sebebi olabileceğini kaydeden Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Erdem Ertürer, hiçbir sebebi yok gibi görünen ve hafif başlayan diz ağrılarıyla alakalı açıklama yaptı.

Belirgin bir travma yaşamamasına rağmen diz ağrısı olan kişilerde akla ilk olarak diz önü ağrısının geldiğini belirten Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Erdem Ertürer, bu hastalıkta ana rolü diz kapağının oynadığını kaydetti. Diz önü ağrısının nedeninin bazı kaslardaki dengesizlikler ve diz kapağı kemiği ile diz eklemini oluşturan diğer kemikler arasındaki uyumsuzluk olduğu bilgisini veren Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Erdem Ertürer, bu şikayetlerin nedeninin egzersiz veya spor yapmamak olduğunu belirtti. Bu hastalıkta en önemli belirtinin yokuş veya merdivende artan diz ağrısı olduğunu dile getiren Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Erdem Ertürer, zamanla ağrının normal yürüyüşlerde de görülmeye başladığını ifade etti. 

diz ağrısı ağrı
Bu haberi okuyanlar bunları da okudu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şevket Altuğ’dan Haber Var
Şevket Altuğ’dan Haber Var
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor