Karda Yürürken Dişinizin Başına Bir Şey Gelmesin

Karda Yürürken Dişinizin Başına Bir Şey Gelmesin

Karda yürürken düşmemek için dikkatli olunması gerektiğini açıklayan Diş Hekimi Pertev Kökdemir, ancak düşer ve yüzünüzü bir yere çarpmanız sonucunda diş, dil ve dudak için üzücü sonuçların ortaya çıkabileceğini ifade etti. Diş Hekimi Pertev Kökdemir konuyla alakalı önemli bilgiler verdi.

Karda kayıp düşme sonucunda ağzın bir yere çarpması dolayısı ile dişlerin kırılabileceğini, dişin kökü ile beraber yerinden çıkabileceğini veya diş minesinin çatlayabileceğini ifade eden Diş Hekimi Pertev Kökdemir, aynı zamanda dudak ve dilde de kesik oluşabileceğini dile getirdi. Düşme anında dişlerde oluşabilecek hasarlar sonucunda neler yapılması gerektiğini anlatan Diş Hekimi Pertev Kökdemir, düşme sonrasında dişler kırıldıysa öncelikle kırık parçaların bulunması ve temiz bir ortamda saklanması gerektiğini söyledi. Diş Hekimi Pertev Kökdemir kırık parçaların bulunmasıyla bu parçaların rahatlıkla dişlere yapıştırılabileceği bilgisini verdi.

Düşme sonrasında dişte kanama varsa temiz bir pamukla tampon yapılması gerektiğini açıklayan Diş Hekimi Pertev Kökdemir, diş köküyle beraber yerinden çıktıysa yine dişin bulunması ve kök kısmından tutulmaması gerektiğini açıklayan Diş Hekimi Pertev Kökdemir, dişin ağızda görülen kısmından tutularak yanak içinde muhafaza edilmesi ve hemen diş hekimine gidilmesi gerektiğini açıkladı. Diş Hekimi Pertev Kökdemir hekimin dişi sabitleneceğini ve dişinde ağızda iyileşerek yerinde kalacağını belirtti.

karda düşme diş sağlığı diş kırılması
Bu haberi okuyanlar bunları da okudu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şevket Altuğ’dan Haber Var
Şevket Altuğ’dan Haber Var
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor