Her Kişi İçin Özel Beslenme Programı

Her Kişi İçin Özel Beslenme Programı

Herkesin beden yapısı ve ihtiyaçlarının farklı olduğunu söyleyen Diyetisyen Aslı Fatma Güneş, diyet programlarının mutlaka kişiye özel olarak hazırlanması gerektiğinin altını çizdi. Diyetisyen Aslı Fatma Güneş konuyla alakalı önemli bilgiler verdi.

Günümüzde giderek yaygınlaşan hareketsiz yaşam tarzının beraberinde obeziteyi getirdiğini belirten Diyetisyen Aslı Fatma Güneş, kilo vermek için beslenme alışkanlığının da mutlaka değişmesi gerektiğini vurguladı. Obezite ameliyatı olan kişilerin uyması gereken kurallarla alakalı da bilgi veren Diyetisyen Aslı Fatma Güneş, tüp mide ameliyatı olan hastaların bazılarının az yediğini düşünerek yüksek karbonhidratlı ve yağa açısından zengin beslendiklerini dile getirdi. Bu durumun verilen kiloları almaya neden olduğunu açıklayan Diyetisyen Aslı Fatma Güneş, ameliyat olan hastaların ilk iki hafta sıvı daha sonra püre kıvamındaki sebze ve meyvelerle beslenmesi gerektiği bilgisini paylaştı. Aynız amanda çok sıcak ve çok soğuk besinlerden de uzak durulması gerektiğini açıklayan Diyetisyen Aslı Fatma Güneş, 1 aylık sürecin ardından normal beslenmeye dönüldüğünü açıkladı.

Aşırı kilonun hareket yeteneğini azalttığını açıklayan Diyetisyen Aslı Fatma Güneş, bu durumun şeker ve kalp hastalığına davetiye çıkardığı bilgisini verdi. Diyetisyen Aslı Fatma Güneş bazı obez hastaların ameliyat sonrasında eski yeme alışkanlıklarına dönebildiklerini söyledi. Diyetisyen Aslı Fatma Güneş herkesin bireyse değerlendirilmesi ve ona göre beslenme programları oluşturulmasından yana. 

beslenme programı obezite
Bu haberi okuyanlar bunları da okudu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şevket Altuğ’dan Haber Var
Şevket Altuğ’dan Haber Var
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor