Reflü Kanser Sebebi Olabilir

Reflü Kanser Sebebi Olabilir

Birçok kişinin hayatında yaşadığı sağlık sorunlarından en az birinin mideden kaynaklandığını açıklayan Doç. Dr. Mustafa Hasbahçeci, mide rahatsızlıklarının gelişiminde bazen sadece yenilen ve içilenlerin yanı sıra bazen de ruh halinin etkili olduğu bilgisini verdi. Doç. Dr. Mustafa Hasbahçeci mide hastalıklarıyla alakalı önemli açıklamalar yaptı.

Mide reflüsünün midedeki besinlerin yemek borusuna kaçması ile bazı rahatsızlıkların yaşanmasından kaynaklandığını belirten Doç. Dr. Mustafa Hasbahçeci, reflünün toplumda çok sık görüldüğünü açıkladı. hastalığın kişilerin hayat kalitesinde önemli bozulmalara neden olabildiğini ifade eden Doç. Dr. Mustafa Hasbahçeci, reflünün yemek borusu ile midenin birleşim yerinde görülen kanser gelişimine de neden olabildiğinin altını çizdi.

Reflünün tedavisinde hayat tarzı değişikliği, ilaç ve diyet tedavisinin olumlu sonuç vermemesi durumunda cerrahi müdahale uygulanabileceğini dile getiren Doç. Dr. Mustafa Hasbahçeci, reflüsü olan kişilerin en önemli şikayetinin göğüs boşluğunda yanma ve ağız içinde acı tat olduğunu belirtti. Aynı zamanda kronik öksürük, ses kısıklığı ve göğüste ağrının da olabildiğini açıklayan Doç. Dr. Mustafa Hasbahçeci, reflünün göğüs ağrısı ile karıştırılmaması gerektiğini paylaştı.

Reflü belirtileri olan kişinin hayat şartını değiştirmesi gerektiğini açıklayan Doç. Dr. Mustafa Hasbahçeci, bir hekime başvurulması ve tedaviyle alakalı sürecin başlaması gerektiğini kaydetti.

reflü kanser
Bu haberi okuyanlar bunları da okudu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şevket Altuğ’dan Haber Var
Şevket Altuğ’dan Haber Var
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor