Çocuklarda Kış Hastalıklarına Dikkat

Çocuklarda Kış Hastalıklarına Dikkat

Soğuk havalarla beraber özellikle çocuklarda kış hastalıklarının görülmeye başlandığını söyleyen Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzm. Dr. Ali Şimşek, aileleri alınabilecek önlemlere karşı uyardı. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzm. Dr. Ali Şimşek kış hastalıklarıyla alakalı bilgi verdi.

Soğuk havalarda yaşanabilecek hastalıklara karşı atılacak ilk adımın çocukların bağışıklık sistemini güçlendirmek olduğunu belirten Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzm. Dr. Ali Şimşek, bağışıklık sisteminin gelişmesinin mikrop ve virüsleri tanıdıkça olduğunu belirtti. Çocukların bağışıklık sisteminin gelişmesi için değişik mikroplarla tanışmaları gerektiğini vurgulayan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzm. Dr. Ali Şimşek, son yıllarda küçük yaştaki çocukların kreşe gitmeleri sonucunda hastalıklara yakalandıklarını açıkladı.

Erken dönemde hastalıklara maruz kalan çocukların ilkokul döneminde daha az hastalandığını dile getiren Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzm. Dr. Ali Şimşek, çocukalrın hastalanmaması için ailelere büyük görev düştüğünü ifade etti. çocuklara verilecek hijyen eğitiminin çok önemli olduğunu vurgulayan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzm. Dr. Ali Şimşek, çocukların ellerini mutlaka yıkama alışkanlığı edinmesinin şart olduğunun altını çizdi.

Sağlıklı beslenmenin de bağışıklık sistemi için son derece önemli olduğunu açıklayan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzm. Dr. Ali Şimşek, mutlaka sebze meyve tüketilmesi gerektiğini açıkladı. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzm. Dr. Ali Şimşek omega 3 yönünden zengin olan besinlerin de koruyucu olduğunu açıklayarak özellikle balığın mutlaka tüketilmesi gerektiğine dikkat çekti.

çocuk sağlığı bağışıklık
Bu haberi okuyanlar bunları da okudu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şevket Altuğ’dan Haber Var
Şevket Altuğ’dan Haber Var
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor