Anne Babaların Çocuk Yetiştirirken Yaptıkları Hatalar

Anne Babaların Çocuk Yetiştirirken Yaptıkları Hatalar

Anne ve babaların iyi niyetle ya da yanlış yönlendirmelerle sergiledikleri bazı tutumların çocuk yetiştirirken zorluk yaşanmasına neden olabileceğini açıklayan Çocuk Gelişimi Uzmanı Birgül Bayoğlu, çocuk yetiştirirken yapılan hatalar ve çözümlerle alakalı bazı bilgiler verdi.

Çok iyi anne baba olma kaygısı hisseden ebeveynlerin çocukla sorun yaşayabildiklerini söyleyen Çocuk Gelişimi Uzmanı Birgül Bayoğlu, çocukla beraber yaşarken güvenlik, sevgi ve iletişim dışında hiçbir konuda mükemmel tutum sergilemenin beklenmemesi gerektiğinin altını çizdi. Çocuk büyütürken anne babanın olaylar karşısında birbirlerinden farklı tepkiler sergilemelerinin çocuğun sınır sorunu yaşamasına neden olabileceğini ifade eden Çocuk Gelişimi Uzmanı Birgül Bayoğlu, aşırı koruyuculuğun da çocukta gelişim becerilerinin kazanılmasını geciktirebileceğini açıkladı.

Çocuğu oyalamanın en kolay yolunun tablet ve cep telefonu olduğunu keşfeden ebeveynlerin çocuğun gelişimini olumsuz etkilediği bilgisini veren Çocuk Gelişimi Uzmanı Birgül Bayoğlu,aynı zamanda çocuğun duygularını göz ardı eden ebeveynlerin de çatışma ortamı yaratacağını belirtti. Oyunun çocuğun duygu ve düş dünyası olduğunu açıklayan Çocuk Gelişimi Uzmanı Birgül Bayoğlu, aynı zamanda çocuğu tanımanın en iyi yolu olduğunu kaydetti.

Çocuk Gelişimi Uzmanı Birgül Bayoğlu anne babaların çocuk yetiştirirken yaptığı hataları şu şekilde sıraladı;

Mükemmel olmaya çalışmak

Farklı tutumlar sergilemek, tutarsız olmak

Çocuğun her isteğine hayır demek

Çocuğun oyununu yönlendirmek

çocuk yetiştirme çocuk sağlığı
Bu haberi okuyanlar bunları da okudu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şevket Altuğ’dan Haber Var
Şevket Altuğ’dan Haber Var
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor