Stres Boyun Ağrısı Nedeni

Stres Boyun Ağrısı Nedeni

Günlük yaşamdaki stres ve duruş bozukluklarının boyun ağrısına neden olabileceğini söyleyen Fizik Tedavi Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Özcan Alaca, konuyla alakalı önemli uyarılarda bulundu.

Günlük yaşamdaki stres ve duruş bozukluklarının boyun ağrısına neden olduğunu belirten Fizik Tedavi Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Özcan Alaca, fizik tedavi bölümüne başvuran hastaların çoğunluğunun boyun ağrısından şikayet ettiği bilgisini verdi. Fizik Tedavi Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Özcan Alaca bunun en büyük nedeninin ise boyundaki kas tutulmaları ve spazmları olduğunu söyledi. boyun ağrılarının ani ve tek başına şiddetli bir yakma hissi ile başlamadığını dile getiren Fizik Tedavi Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Özcan Alaca, genellikle günlük yaşantının stres ve gerilimi ile zaman içinde artarak belirginleştiğini söyledi.

Yaşanan stres veya duruş bozukluğu sonucunda omurganın belli bir kısmında hasar oluştuğunu ve bunun omurganın etrafındaki kaslarda gerilmeye neden olarak boyun ağrısının kaynağı olduğunu ifade eden Fizik Tedavi Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Özcan Alaca, boyun ağrısı ve boyun tutulması gibi durumlarda en basit işlerin bile yağmakta zorlanabileceğini kaydetti. Boyun ağrısının sırt, kol ve baş bölgesinde hissedilebilir olabileceğini ifade eden Fizik Tedavi Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Özcan Alaca, boyun ağrısının stresin yanı sıra boyun fıtığı, romatizmal hastalık veya enfeksiyon gibi durumlarda da ortaya çıkabildiği bilgisini verdi.

boyun ağrısı stres
Bu haberi okuyanlar bunları da okudu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şevket Altuğ’dan Haber Var
Şevket Altuğ’dan Haber Var
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor