Soğuk Algınlığına Kış Çayı

Soğuk Algınlığına Kış Çayı

Soğuk havayla beraber insanların hastalıklara karşı önlem almak için aktarlara yöneldiğini ifade eden TABDER Başkanı Ayhan Ercan, en fazla kış çaylarından zencefil, adaçayı, havlıcan ve ekinezyanın tercih edildiği bilgisini verdi. TABDER Başkanı Ayhan Ercan kış çaylarıyla alakalı açıklama yaptı.

Geçmişte insanların nezle ve gribe yakalandıktan sonra aktarlara geldiklerini, ancak şimdilerde kış çayına yönelik algının değiştiğini açıklayan TABDER Başkanı Ayhan Ercan, bitkilerin şifasından faydalanmak isteyen insanların artık aktarlardan medet umduklarını kaydetti. Hastalanmadan önce kış çaylarına yönelindiği bilgisini veren TABDER Başkanı Ayhan Ercan, söz konusu bitkisel ürünlerin hastalığın nekahet sürecini kısalttığını belirtti.

Soğuk algınlığına karşı tek bir bitkinin yanı sıra birkaç bitkiden oluşan karışım çaylarının da kullanıldığını ifade eden TABDER Başkanı Ayhan Ercan, son aylarda bal ve pekmezin de bu karışımlara eklendiğini söyledi. ıhlamurun fiyatının artması nedeniyle vatandaşların kış çayı olarak adaçayını tercih ettiğini belirten TABDER Başkanı Ayhan Ercan, soğuk algınlığına karşı adaçayının sabah akşam demleme usulü tüketilmesi gerektiğini vurguladı.

TABDER Başkanı Ayhan Ercan sadece hastalananların değil sevdiği için kış çayı içinlerin de olduğunu açıklayarak vatandaşların bilmedikleri bitkileri karıştırmamaları gerektiğini dile getirdi. Bitkilerin yararlı olduğu kadar zararlı da olabileceğini belirten TABDER Başkanı Ayhan Ercan, bu nedenle mutlaka bilen bir kişiden yardım alınmasının şart olduğunu kaydetti. 

kış çayı soğuk algınlığı
Bu haberi okuyanlar bunları da okudu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şevket Altuğ’dan Haber Var
Şevket Altuğ’dan Haber Var
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor