Ofiste Çalışanlar Büyük Tehlikede

Ofiste Çalışanlar Büyük Tehlikede

Gripten zatürreye kadar birçok kış hastalığına soğukların değil kapalı ve sağlıksız ortamlardaki mikropların neden olduğunu açıklayan Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Pelin Uysal, ofiste çalışanların çok dikkatli olması gerektiğini belirterek konuyla alakalı önemli bilgiler verdi.

Kış mikroplarının sağlıksız ofislerde çalışanları daha çok etkilediğini söyleyen Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Pelin Uysal, pencerelerin düzenli aralıklarla açılarak ortamın havalandırılmasının şart olduğunu belirtti. Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Pelin Uysal sağlıksız ofislerde çlkışanalrın hastalanmamak için  nasıl önlemler alabileceğine dair önemli açıklamalarda bulundu. Günün büyük bir bölümünün iş yerinde geçirildiğini dile geytiren Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Pelin Uysal, ofiste birçok sağlıksız durumun olduğunu, bunun alerjiden göz kuruluğuna kadar birçok hastalığa davetiye çıkardığını açıkladı.

Ofislerde çalışanları en çok etkileyen hastalıklardan birinin de grip olduğunu ifade eden Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Pelin Uysal, kalabalık be sağlıksız ortamlarda mikropların daha çok bulunduğunu ve kişiden kişiye bulaştığını vurguladı. Kışın soğuk olması nedeniyle kapalı ortamlarda daha fazla zaman geçirildiğini ifade eden Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Pelin Uysal, özellikle ofislerde çalışanlarda solunum hastalıklarına sık rastlandığını açıkladı.

Hava kirliliğinin de hastaları etkilediğini belirten Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Pelin Uysal, özellikle astımı olan kişilerin kapalı ortamlardan daha çok etkilendiklerini ifade etti. Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Pelin Uysal bulunan ortamın mutlaka havalandırılması gerektiğini söyledi. 

grip kapalı ortam
Bu haberi okuyanlar bunları da okudu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şevket Altuğ’dan Haber Var
Şevket Altuğ’dan Haber Var
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor