Depresyona Akupunktur İle Çare

Depresyona Akupunktur İle Çare

Psikiyatrik akupunkturun antidepresan kullanımını azaltan güçlü bir tedavi olduğunu açıklayan Yrd. Doç. Dr. Selin Baran, akupunktur tedavisi ile alakalı önemli bilgiler vererek vatandaşları bilgilendirdi.

Ülkemizin antiidepresan kullanımında dünyada ilk sıralarda olduğunu söyleyen Yrd. Doç. Dr. Selin Baran, kadınların erkeklerden 2 kat daha fazla antidepresan kullandığını belirtti. Akupunkturun vücudun çeşitli noktalarına çok ince uçlu özel iğneler batırılarak yapılan bir tedavi şekli olduğu bilgisini veren Yrd. Doç. Dr. Selin Baran, bu tedavinin birçok alanda kullanıldığını kaydetti.

Akupunktur tedavisinin sigara, alkol ve uyuşturucu bağımlılığından uyku bozukluğu, yeme bozukluğu ve dikkat eksikliği gibi birçok sorunda kullanıldığını açıklayan Yrd. Doç. Dr. Selin Baran, aynı zamanda psikolojik sorunlarda da etkili bir biçimde kullanıldığını ifade etti. psikiyatrik akupunkturun antidepresan kullanımını azalttığını belirten Yrd. Doç. Dr. Selin Baran, depresyonun akupunktur tedavisinin en yaygın kullanıldığı hastalıklardan biri olduğuna değindi. Depresyonda olan kişinin beyninde mutluluk hormonu salgılayan maddelerin düşük olduğunu ifade eden Yrd. Doç. Dr. Selin Baran, bilimsel çalışmalara göre akupunktur tedavisi ile bu hormonların salınımının arttığının gözlemlendiği bilgisini verdi.

Akupunktur tedavisi ile ince uçlu iğneler kullanılarak vücudun belirli bölgelerinde etkileşime neden olunduğunu söyleyen Yrd. Doç. Dr. Selin Baran, tedavinin acısız ve basit bir yöntem olduğunu açıkladı. 

depresyon akupunktur
Bu haberi okuyanlar bunları da okudu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şevket Altuğ’dan Haber Var
Şevket Altuğ’dan Haber Var
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor