Griple Savaş

Griple Savaş

İyi ve dengeli beslenmeyi güzel bir uyku ile taçlandırınca virüslerin kaçacak yuva aradığını açıklayan Dr. Suna Nizamoğlu, grip belirtilerinin ses kısıklığı, boğaz ağrısı, öksürme ve mide bulantısı olabildiğini söyleyerek konuyla alakalı önemli açıklamalarda bulundu.

Giribin insanın kendini dayak yemiş gibi hissettiği zorunlu istirahatin şart olduğu bir hastalık olduğunu açıklayan Dr. Suna Nizamoğlu, gripten korunmak veya tedavi konusunda bazı bilgiler verdi. Grip olunca bir avuç dolusu ilaç içip etki etmeyince de serum taktırmanın yersiz olduğunu açıklayan Dr. Suna Nizamoğlu, gribi yenmek için sabır gerektiğinin altını çizfi. Bol sıvı ve spor ile antibiyotiklerin gereksiz kalacağını açıklayan Dr. Suna Nizamoğlu, gripten korunmak ve gribi yenmek için beslenme düzenine dikkat edilerek bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Kalp yetmezliği, diyabet ve tansiyon gibi kronik bir hastalığı olmayanların antibiyotik kullanmadan da gribi yenebileceğini açıklayan Dr. Suna Nizamoğlu, grip hastalığının virüs enfeksiyonu olması nedeniyle entibiyotiklerin aslında hiçbir işe yaramadığının altını çizdi. Antibiyotiklerin sadece bakterilere etki ettiği bilgisini veren Dr. Suna Nizamoğlu, soğan ve sarımsak gibi besinlerin gribi savmada etkili olduğunu dile getirdi.

Gribe karşı risk grubunda olan yaşlı ve çocukların grip aşısı olması gerektiğini açıklayan Dr. Suna Nizamoğlu, aynı zamanda kronik hastalığı olanlara da aşının önerildiğini belirtti. Grip olduktan sonra kişinin kafasına göre ilaç almaması gerektiğini söyleyen Dr. Suna Nizamoğlu, mutlaka doktor kontrolünde ilaç alınması ve doktorun yönlendirmesine kulak asılması gerektiğini kaydetti. 

grip griple savaş
Bu haberi okuyanlar bunları da okudu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şevket Altuğ’dan Haber Var
Şevket Altuğ’dan Haber Var
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor