Amerika'nın Siber Saldırı Zararı Artıyor

Amerika'nın Siber Saldırı Zararı Artıyor

Amerika'ya yönelik olarak gerçekleştirilen siber saldırıların zararı 7 milyon doları buldu.

Rusya ve Çin iş birliği içerisinde gerçekleşen ve iki ülkenin hedefinde de Amerika'nın olduğu siber saldırılar bütün dünya gündemini yakından sarsmışa benziyor. DDos adı verilen siber saldırıların yankıları hala devam ederken özellikle Amerika'da yer alan vatadaşların yaklaşık yüzde 78'lik bir kesimi saatlerce internetsiz kalarak dünya gündeminden uzak kaldılar.

Türkiye'yi olduğu gibi birçok dünya ülkesini de etkileyen siber saldırıların ana amacının sosyal medya bağlarını koparmak olduğunu da belirtmekte fayda var. Twitter, Netflix, Spotify gibi birçok sosyal medya devinin aynı ağ üzerinden yaptığı bağlantıların DDos sayesinde sonlandırılması insanların zor durumda kalmasına da olanak sağlamış durumda. Hala tam anlamı ile düzelmeyen birçok sosyal medya sitesi buna bir çare olarak siber saldırılara karşı kendilerini korumalı moda almış durumda olsalar da DDos karşısında bunun çok işe yaradığını söylemek gerekiyor.

Bu denli yüksek kapsamlı bir siber saldırıya imza atan Rusya ve Çin'in ilerleyen zamanlarda daha etkili saldırı hazırlıkları yaptığı da biliniyor, zira Amerika bu hamleler karşısında herhangi bir savunma sistemi geliştirememiş ve zararı da 7 milyon dolara kadar çıkmıştı. Amerika tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmamasına rağmen gün geçtikçe zarar boyutunun artması da beklenen gelişmeler arasında yer alıyor.

siber saldırı abd siber saldırı ddos saldırısı
Bu haberi okuyanlar bunları da okudu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şevket Altuğ’dan Haber Var
Şevket Altuğ’dan Haber Var
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor