Polis Akademisi Başvuru Şartlarında Askerlik Yok! (2 – 14 Kasım)

Polis Akademisi Başvuru Şartlarında Askerlik Yok! (2 – 14 Kasım)

Binlerce kişinin beklediği Polis Özel Harekat başvuruları ile alakalı beklenen açıklama sonunda yapıldı. Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yağılan açıklamada Polis Özel Harekat (PÖH) başvuru tarihleri ve şartları duyuruldu. Peki, Polis Akademisi başvuruları ne zaman başlayıp ne zaman bitecek?

Polis olma hayaliyle haftalardır Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılacak açıklamayı bekleyen adaylar sonunda bekledikleri açıklamaya kavuştular. 10 bin özel harekat polisi alımının hangi tarihlerde yapılacağı bilgisi verilirken, başvuru için gereken şartlar da yeniden hatırlatıldı.

POLİS AKADEMİSİ BAŞVURUSU HANGİ TARİHLERDE YAPILACAK?

Ağustos ayında Polis Akademisi Başkanlığı tarafından duyurusu yapılan 10 bin özel harekat polisi alımı ile alakalı son duyuruya göre başvuru sistemi 2 Kasım Çarşamba günü tüm adaylara açılıp, 14 Kasım 17:00’da ise sona erecek. Bu tarihe kadar adaylar online sistem üzerinden başvurularını yapıp sonuçları merakla beklemeye başlayacaklar.

ÖZEL HAREKAT POLİSİ ALIM ŞARTLARI

Polis Akademisi Başkanlığı bir süredir merak edilen askerlik şartının kaldırılıp kaldırılmadığına dair konuyla alakalı da açıklama yaptı. Buna göre özel harekat polis alımı için askerlik şartı gerekmiyor. Askerlik hizetini tamamlamamış olan adaylar da PÖH için başvuru yapabilecek. PÖH alımları için diğer şartlar ise şu şekilde;

28 yaşından gün almamış olmak,

En az lise ve dengi okullardan mezun olmak.

Alımlar için başvuranlar arasında fiziki yeterlilik ve mülakat sınavı yapılacağı bilgisi de verildi.

pöh polis akademisi başvuru polis özel harekat başvuru özel harekat başvuru polis akademisi pöh başvuru tarihleri
Bu haberi okuyanlar bunları da okudu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şevket Altuğ’dan Haber Var
Şevket Altuğ’dan Haber Var
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor