KPSS Önlisans Sonuçları Açıklandı - Genel Kültür'de 12. Soru İptal Edildi!

KPSS Önlisans Sonuçları Açıklandı - Genel Kültür'de 12. Soru İptal Edildi!

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 16 Ekim tarihinde gerçekleştirilen KPSS önlisans sınavının sonuçları için beklenen açıklama geldi. Binlerce adayın günlerdir beklediği ve ÖSYM’yi soru yağmuruna tuttuğu KPSS Önlisans 2016 sınavının sonuçları açıklandı. ÖSYM tarafından yapılan a.ıklamada Genel Kültür'de 12. Sorunun iptal edildiği bilgisi verildi.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından gerçekleştirilen sınav 23 gün sonra nihayet açıklandı. ÖSYM tarafından resmi web sitesi üzerinden yapılan açıklamada tüm incelemelerin ardından bir sorunun iptal edildiği bilgisi verildi.

KPSS ÖNLİSANS 2016 SINAVINDA 1 SORU İPTAL

ÖSYM tarafından yapılan duyuruya göre yapılan detaylı analizlerin ardından Genel Kültür Testinin Temel Soru Kitapçığında yer alan 12. Sorunun iptal edilmesine karar verildi. Yapılan açıklamada söz konusu testte en az bir doğru cevabı bulunan adayların soruyu cevaplamış sayılacağı bilgisi verildi.

KPSS ÖNLİSANS SONUÇLARI SORGULAMA

Üniversitelerde 2 senelik bölümlerden mezun olan adayların 16 Ekim tarihinde girdiği Kamu Personeli Seçme Sınavı önlisans sınavının sonuçları nihayet açıklandı ve adaylar da beklemekten kurtuldular. KPSS önlisans sınavının ardından yapılan paylaşımlarda adayların en çok tarih bölümünde zorlandıkları görüldü.

KPSS önlisans sonuçlarını sorgulamak isteyen adayların https://sonuc.osym.gov.tr/Sorgu.aspx?SonucID=4179 werb sitesine giriş yaparak TC kimlik numaralarını ve aday şifrelerini girmeleri yeterli olacaktır. Sonrasında sınav sonuçlarını öğrenerek kazanıp kazanamadıklarını görebilecekler. 

KPSS kpss önlisans sonuçları 2016 kpss sonuçları kpss önlisans 2016 sonuç kpss önlisans sonuçları açıklandı soru iptali genel yetenek soru ösym
Bu haberi okuyanlar bunları da okudu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şevket Altuğ’dan Haber Var
Şevket Altuğ’dan Haber Var
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor