Tesla'dan Sürpriz Araç Hamlesi

Tesla'dan Sürpriz Araç Hamlesi

Sürücüsüz otomobillerin yaygınlaşmaya başlaması Tesla firmasını da harekete geçirdi.

Uzun zamandır yeni bir etkinlik tarihi belirlemesi beklenen ve bu tarihi hiçbir zaman açıklamayan Tesla sonunda baklayı ağzından çıkardı. Twitter üzerinden şirketin en yetkili isimlerinin yaptığı açıklamalardan sonra etkinlik tarihi de kesinlik kazanmıştı. 17 Ekim'de yapılan etkinlik ile beraber açıklanan sürücüsüz otomobil hamlesi gün geçtikçe detaylanmaya da başlamış durumda. 

Model 3 tanıtımının devam edeceği yönündeki söylentilere herhangi bir cevap vermeyen Musk'ın ser verip sır vermemesi de bu konunun ilgi çekmeye devam edeceğinin göstergesi nitelikte. Beklenmeyen yakınlıkta bir tarihte düzenlenecek olan etkinlikte yer alacak ürünler ve otomobiller de şimdiden merak konusu olmuş durumda. Yeni otomobillerini piyasaya sürmeye hazırlanan Tesla'nın farklı alanlara yönelebileceği de gelen dedikodular arasında yer alıyordu.

Otomobil içerisine yerleştirilmiş olan süper bilgisayar ile kontrolü sağlayacağını açıklayan Tesla'nın en yetkili ismi aracı şuan sadece gölge modunda çalıştırdıklarını ve uygulanacak olan yeni teknolojik hamleler ile detayların da ortaya çıkacağını ifade etmiş durumda. Tesla'nın geçtiğimiz günlerde yaptığı etkinliğin bir benzerini sürücüsüz otomobili için de yapması sürpriz sayılmayacak hamlelerden biri olarak görülebilir.

Tesla'nın bu denli gizli bir operasyon ile yürüttüğü bu etkinlikte yer alacak sürprizler de farklı sektörleri de yakından ilgilendirecek nitelikte. Çünkü Tesla yakın zaman sonra yapacağı bir duyuru ile birlikte başka sektörde yer alan firmalar ile bir anlaşma yapacağı ve iş ortaklığına gideceği de konuşulan konular arasında. 

tesla tesla sürücüsüz otomobil tesla modelleri
Bu haberi okuyanlar bunları da okudu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şevket Altuğ’dan Haber Var
Şevket Altuğ’dan Haber Var
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor
41 Yıllık Şamdan Sezen Aksu’nun Kanlıca Yalısına Taşınıyor