İstanbul’a Kar Ne Zaman Yağacak Sorusu Yanıt Buldu

Türkiye’nin büyük bir bölümü yoğun kar yağışı nedeniyle beyaza bürünmüş durumda. Doğu Anadolu ve Güney Doğu Anadolu’nun büyük bir bölümünde öğrenciler okulların tatil olmasıyla beraber karın keyfini çıkarırken İstanbul’da yaşayanlar da İstanbul’a ne zaman kar yağacağını merak ediyor.

GÜNCEL - 2016-12-08 11:18:24

Aralık ayının gelmesiyle beraber İstanbul’da da kar soğukları özellikle gece saatlerinde çok hissedilirken henüz kara dair herhangi bir  emare görünmüyor. Diğer yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uzun vadeli tahminlerde İstanbul’a ne zaman kar yağacağına dair tahminler yapıldı.

İSTANBUL’A NE ZAMAN KAR YAĞACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uzun vadeli tahminlere göre Doğu Anadolu ve Güney Doğa Anadolu’yu etkisi altına alan kar yağışı Cumartesi gününden itibaren Karadeniz Bölgesinde de etkili olacak. Pazar günü yurdun büyük bir bölümünde güneş görülürken, 12 Aralık Pazartesi günü Marmara Bölgesinde yağış etkili olacak. 13 Aralık Salı günü ise tüm yurt adeta beyaza bürünecek. İstanbul’un da dahil olduğu Marmara bölgesinde ilk olarak Salı günü kar düşecek. Kar yağışının Çarşamba günü de devam etmesi ön görülüyor.

Uzun vadeli tahminlerde değişiklikler olabilirken, geçtiğimiz yıllara bakarak bu günlerde kar yağacağını söyleyebiliriz. İstanbullular da haftaya Salı günü kara doyacak gibi görünüyor.

METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ UZUN VADELİ TAHMİN

Günün Diğer Haberleri