Yılın En İyi Yabancı Dizileri Belli Oldu

Yılın en iyi yabancı dizileri belli oldu. 2016 Yılında başlayan dizilerin reyting ve puanlarına göre hazırlanan listenin başında Game of Thrones'un yerini almasını beklenen Westworld yer aldı.

KÜLTÜR - SANAT - 2016-12-10 16:27:03

Amerikan dizilerinin Türkçe dublaj olarak yayınlanmaya başlamasıyla yabancı diziler her geçen gün popülerlik kazanmaya devam ediyor. Türkiye'de büyük bir topluluk tarafından takip edilen dizilere geçtiğimiz yıl 30'dan fazla yeni yapım katıldı. Bu dizilerden birçoğu iptal edilirken aralarından birkaç tanesi büyük bir ilgi toplamayı başardı. Yabancı dizi haberleri yayınlayan cimsir.com Türk izleyicilerin en çok beğendiği yeni yabancı diziler listesini yayınlandı. 

1. Lucifer


Ocak 2016'da başlayan suç, drama, fantastik yapımı şeytanın cehennemden sıkılarak Los Angels'a yerleşmesiyle başlıyor. Sıradan bir hayat sürmeyi planlarken kardeşinin onu cehenneme tekrar götürmek için gelmesiyle işler daha karmaşık bir hale gelecektir.


2.Westworld


HBO'nun yeni efsane dizisi olması planlanan yapım 2016 yılının en iyilerinden biri olmayı başardı. İnsanlardan hiçbir farkı olmayan robotlardan oluşan bir şehir ve bu şehirde istediği her şeyi yapabilen zenginlerin konu alındığı ilginç bir hikayeye sahip.

3.Stranger Things


Netflix'in yayınladığı fantastik, drama, korku dizisi izleyicileri etkileyerek kısa sürede büyük bir popülerlik kazanmayı başardı. Küçük bir çocuğun gizemli bir şekilde kaybolmasıyla başlayan ilginç bir senaryoya sahip.

4.Preacher


AMC'nin çizgi romandan uyarlamış olduğu yapım beklendiği kadar ilgi çekmedi ancak yılın dizileri arasına girmeyi başardı. Geçmişi suçlarla dolu olan Jesse Custer artık normal bir hayat sürmek ister ve eski kasabalarına yerleşirler ancak doğaüstü bir gücün onu ele geçirmesiyle sıra dışı bir hayata sahip olacak.

5.Legends of Tomorrow


Gelecegin Efsaneleri DC comics tarafından hazırlanan yapımda çizgi roman kahramanları bir araya toplandı. Zamanın koruyucuları görevini üstlenen kahramanlar zamanda yaşanan sapmaları düzelmek için mücadele verecektir.

6. 11.22.63


Tarih öğretmeni her zaman yemek yediği restoranda tavşan deliği bularak zamanda yolculuk yapacağını öğrenir. Ancak bu tavşan deliği tek bir yere 1962 yılına John F. Kennedy suikast'ine çıkmaktadır. Peki Kennedy kurtarırsa tarih nasıl değişir ?

7. The Night Manager


Otellerde gece vardiyasında çalışan eski bir askerin, kendisini silah tüccarları arasında bulmasıyla başlayan hikayesini konu almaktadır. Toplam 6 bölüm yer alırken oldukça akıcı bir olay hikayesine sahiptir.

8. Lethal Weapon 


Bir dönemin efsanevi dedektiflik filminden uyarlanarak hazırlanmış olan yapım yabancı dizi önerileri 2016 listemizin başında yer alıyor. Drama ve aksiyonun oldukça başarılı işlendiği yapım aynı zamanda yüzleri güldüren eğlenceli bir dizi olarak karşımıza çıktı.

9. Designated Survivor 


Yaşanan bir patlama sonrası Amerika'nın tüm üst düzey yöneticileri hayatını kaybeder. Geriye sadece görevden alınmak üzere olan bir bakan kalır. Gün sonu görevden alınmayı beklerken Amerika'nın yeni devlet başkanı olacaktır.

10. The Shannara Chronicles


Ellcrys olarak bilinen Elf ağacı ölüyor, kötü haber ise Demon World’u kötülüklerden ve karanlık büyülerden koruyan tek şey odur. Elf ağacının ölmesini engellemek için sihirli kilidin bulunması gerekir. Ancak binlerce yıldır sihirli kilit kullanılmamıştır. Başarılı bir dizi olarak ilk sezonunu tamamlamıştır.

Listede sadece 2016 yılında başlayan diziler yer almaktadır. Daha fazla liste incelemek isterseniz En iyi yabancı diziler kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Günün Diğer Haberleri