Meteoroloji Ankara İçin Kar Uyarısı Yaptı (Detaylı Tahmin)

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan uyarıda Salı günü başlayacak olan kar yağışının Çarşamba günü tüm ülkede etkisinin hissedileceği bilgisi verilmişti. Meteoroloji Ankara için de tahminlerini paylaştı. Ankaralılar ne zaman kar yağacağını merak ederken, öğrenciler ise kar tatili için heyecanla bekliyorlar.

GÜNCEL - 2016-12-13 10:44:40

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre kar yağışı bugün itibariyle başkentte etkili olmaya başlıyor. Asıl yoğun kar yağışı ise 14 Aralık Çarşamba günü başlayacak. Çarşamba günü okulların il genelinde tatil olması beklenirken, henüz konuya ilişkin açıklama yapılmadı.

Ankara’da bugün itibariyle sıcaklıklarda hissedilir derecede düşüş yaşanırken, yarından itibaren sıcaklığın 0’ın altında eksi derecelere kadar düşmesi bekleniyor. Bugün itibariyle Ankara’da akar yağışı beklenirken şuan kentte yoğun bir yağmur yağışı bulunmakta. Öğleden sonra karla karışık yağmur olarak kenti etkisi altına alması beklenen hava durumuna göre kar yağışı gece saatlerinde etkisini gösterecek.

KAR YAĞIŞI KISA SÜRECEK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uzun vadeli hava durumu tahminlerine göre yarın şehirde etkili olan kar yağışı 15 Aralık Perşembe gününden etkisini kaybedecek ve hava parçalı bulutlu olarak seyredecek.

Öğrenciler ise kar tatilini 4 gözle beklerken henüz resmi bir açıklama yapılmadığı için gözler hala Ankara Valiliğine dikilmiş durumda. 

Günün Diğer Haberleri