Değerli Kağıtlara Zam! (Pasaport, Ehliyet ve Nüfus Cüzdanı)

Maliye Bakanlığı değerli kağıtların 2017 bedellerini belirledi. Konuyla alakalı yapılan açıklamaya göre ehliyete, pasaporta ve araç trafik tescil belgesine zam geldi. 2017 yılında merak edilen zamlar yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlıyor.

EKONOMİ - 2016-12-21 12:00:31

Maliye Bakanlığı tebliği kapsamında değerli kağıtlara zam geldi. Birçok vatandaş işlemlerini 2017 yılı gelmeden gerçekleştirmek isterken 2017 yılında pasaport ve sürücü belgesi alacak olan vatandaşlar daha fazla para ödeyecek.

DEĞERLİ KAĞITLARA NE KADAR ZAM GELDİ?

Resmi Gazete’de bugün yayınlanan sayısında yer alan Muhasebat Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan tebliğde verilen rakamlara göre 2017 yılından itibaren sürücü ve motorlu araç trafik belgesi bedeli 117 TL, motorlu araç trafik tescil belgesi 88 TL ve pasaport bedeli ise 94 TL olarak belirlendi. Aynı zamanda değiştirilmek istenen nüfus cüzdanların için 16 TL, kayıp nedeniyle yeniden alınacak nüfus cüzdanları için ise 32 TL bedel ödenecek.

ONLİNE PASAPORT RANDEVUSU ALMA

EGM (Emniyet Genel Müdürlüğü) tarafından hizmete sunulan epasaport.egm.gov.tr web sitesi üzerinden online pasaport randevusu alınabiliyor. Randevu almak isteyen kişilerin sisteme giriş yaparak e-Pasaport Hemen Başvur seçeneğine tıklaması gerekmektedir. Karşınıza gelen sayfada “Yeni Başvuru Yapmak İstiyorum” butonuna tıklayarak kişisel bilgilerinizi girmeniz yeterli olacaktır. Ardından istenen belgeleri tamamlayarak randevu gününde randevu aldığınız bölgede olmanız gerekmektedir.

Günün Diğer Haberleri