Usta Sanatçı Şener Şen Ödülünü Toplumsal Barışa Adadı

Geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Büyük Ödülü’nü alan Şener Şen’in yaptığı konuşma sosyal medyayı ikiye ayırdı. Bazıları Şener Şen’in geçmiş yıllarda verdiği röportajları gündeme getirirken, bazıları ise ustayı tebrik etti. Şener Şen ise aldığı ödülü toplumsal barışa adadığını belirtti.

KÜLTÜR - SANAT - 2016-12-29 11:01:41

Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri geçtiğimiz gün düzenlenen büyük törenle sahiplerini buldu. Bu yıl sinema alanında ödül kazanan sanatçı ise sevilen usta oyuncu Şener Şen oldu. Şener Şen ödülü aldıktan sonra bir konuşma yaptı.

Şener Şen konuşmasında hikayelerin hayatı nasıl yaşayabiliriz konusunda yol gösterici olduğuna değinerek, canlandırdığı karakterlerin iyiye ve doğruya hizmet etmesi için özenle seçim yaptığını belirtti. Uzun yıllar bir aktör için intihar sayılabilecek hikayeyi beklediğini söyleyen Şener Şen, iyiyi, doğruyu ve güzeli arayan toplumların her zaman barış içinde yaşayacağına inandığını dile getirdi. Ödülünü toplumsal barışa katkısı olması umuduyla aldığını belirten Şener Şen, ayakta alkışlandı.

Ödül töreninde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yan yana oturan Şener Şen’in filmlerinden alınan kesitlerle hazırlanan biyografi sık sık Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı güldürdü. Şener Şen de kendisine eşlik etti.

ŞENER ŞEN KİMDİR?

1941 yılında doğan Şener Şen, İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatrolarında sahneye çıkarak tiyatro hayatına başlamıştır. Daha sonra filmlerde figüran olarak rol alan Şener Şen’in kariyerindeki dönüm noktası Hababam Sınıfı filmi olmuştur.

Günün Diğer Haberleri