Torununa Bakana Maaş Düzenlemesi Pilot Olarak Hayata Geçirildi

Kadın istihdamına yönelik güzel projelere imza atıldığını ifade eden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, doğum yapan annelerin anneanne ve babaanne projeleriyle desteklenmesi için çalışmalara başlandığı bilgisini verdi. Bakan torununa bakana maai düzenlemesi yapılacağını duyurdu.

EKONOMİ - 2017-01-05 09:27:06

Çocukların anneanne veya babaanneye verilecek destekle daha sağlıklı bir ortamının olabileceğini açıklayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, çalışan annelerin bu konuyla ilgisi olduğunu belirtti. Kadın istihdamında yarım zamanlı çalışma, doğum sonrası izinler ve ücretli ücretsiz izinlerde önemli değişiklikler yapıldığını açıklayan Müezzinoğlu, doğum yapan annenin babaanne veya anneanne projeleriyle desteklenmesi için bazı illerde pilot uygulama yapılacağı bilgisini  verdi.

Pilot illerde başlayan uygulamanın sonuçlarının önümüzdeki aylarda açıklanacağını söyleyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, çalışan annenin tam zamanlı çalışabilmesi ve çocuğun daha sağlıklı bir ortamda büyüyebilmesi için verilebilecek desteklerin değerlendirileceğini kaydetti. Bakan, çocuğa bakmak için hem anneanne hem de babaanne olması durumunda sadece birine destek verileceğini söyledi.

2017 yılında ilk kez işe girecek olan üniversite öğrencileri ve stratejik alanlarda işe girecek olanlara dair yeni düzenlemelerin de olduğuna değinen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, bu durumda ilk yıl asgari ücretinin yüzde 50’sinin, ikinci yıl ise yüzde 25’inin ödeneceği şekilde işverenlere artı destek verildiğini belirtti. 

Günün Diğer Haberleri