Pazartesi Okullar Tatil Mi Sorusuna Vali Vasip Şahin’den Cevap Yok

Dün akşam saatlerinde başlayan ve sabaha kadar devam eden hala etkisini hissettiren kar yağışı vatandaşların olumsuz etkilenmesine neden olurken, öğrenciler şimdiden Pazartesi okullar tatil mi sorusunu sormaya başladılar. Kar yağışının Salı gününe kadar sürecek olması öğrencilerin kar tatili beklemesine neden olurken henüz konuyla alakalı İstanbul Valiliği’nden açıklama gelmedi.

EĞİTİM - 2017-01-07 09:57:27

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan hava tahminlerine göre kar yağışı etkisini giderek arttıracak ve hava sıcaklıkları da düşmeye devam edecek. Buna göre kar yağışının Pazartesi günü de etkili olması bekleniyor. Öğrenciler kar yağışı başlar başlamaz geçtiğimiz sene de resmi twitter hesabı üzerinden açıklama yapan İstanbul Valisi Vasip Şahin’e tweet atarken henüz konuyla alakalı açıklama gelmemesi de dikkatlerden kaçmadı.

Öğrenciler Pazartesi günü okulların tatil olup olmayacağını merak etse de açıklama için erken olması nedeniyle öğrencilerin biraz daha beklemesi gerekeceği ön görülüyor. Kar tatili mesajlarını sosyal medya hesabından veren Vali Vasip Şahin ise olumsuz hava şartlarıyla alakalı bazı mesajlar yayınladı.

Vasip Şahin mesajlarında olumsuz hava şartlarına karşı bazı uyarılarda bulunurken, konuyla alakalı çalışmaların başladığını, aynı zamanda evsiz vatandaşların da korunmaya alındığını söyledi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan tahminlere göre İstanbul’da Pazar günü hariç Salı gününe kadar kar yağışı bekleniyor. Bugün en düşük hava sıcaklığının -3 olması beklenirken, Pazar günü bu sıcaklık -5 dereceye kadar sürecek ve Pazartesi günü de en düşük sıcaklık -4 derece olacak. 

Günün Diğer Haberleri