9 Ocak Pazartesi Kar Tatili Olan İller

İstanbul’da Cuma günü başlayan kar yağışı hafta sonu da etkisini sürdürdü ve kent beyaza büründü. Araçlar karlar altında kalırken çoğu vatandaş işe gidemedi. Kar yağışı ise en çok çocukları mutlu etti. Yoğun kar yağışı nedeniyle okulları tatil olan öğrenciler kara iyice doyacaklar. Ancak Vatandaşlar 9 Ocak kar tatili olan iller konusuyla alakalı detaylı bilgi almak istiyor.

EĞİTİM - 2017-01-09 10:23:13

Sibirya’dan gelen soğuk hava dalgası ile anında İstanbul’u soğutan kar yağışı hayatı da olumsuz etkiledi. Bugün birçok ilde kar tatili olurken çalışanlar da işlerine gidemeyecek gibi duruyor. İşte 9 Ocak kar tatili olan iller;

KOCAELİ

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu tarafından yapılan açıklamada il genelinde Pazartesi günü okulların tatil olduğu bilgisi verildi.

TEKİRDAĞ

Tekirdağ Valiliği tarafından yapılan duyuruda il genelinde okulların tatil olduğu bilgisi verilirken, hamile ve engelli memurların ise 1 gün idari izinli sayılacağı açıklandı.

EDİRNE

Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan olumsuz hava şartları nedeniyle bugün il genelinde okulların tatil edildiği bilgisini paylaştı.

SAMSUN

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Vezirköprü, Ladik, Havza, Kavak, Asarcık ve Çarşamba ilçelerinde bugün kar tatili ilan edildiği belirtildi.

YALOVA

Yalova Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan yoğun akr yağışı nedeniyle bugün okulların tatil olduğu bilgisini verdi. 

Günün Diğer Haberleri